Aby szybko nauczyć się grać, potrzebny Ci będzie kurs gry na gitarze. Naturalnie, możesz starać się uczyć się na własną rękę i szukając różnych materiałów po stronach internetowych czy youtube.

I nawet może tym sposobem w końcu nauczysz się grać …ale czy nie lepiej wziąć sprawdzony kurs gry na gitarze i przyspieszyć ten proces kilkakrotnie i na dodatek ominąć podstawowe błędy, które popełnia wielu początkujących?

Wybór dobrego kursu

To właściwe pytanie, ale odpowiedź na nie zależy od kilku czynników:

na jakim jesteś poziomie

co masz zamiar osiągnąć (np. planujesz grać popularne piosenki do ogniska czy jazzowe solówki – w każdym z tych przypadków potrzebne Ci będą inne materiały)

na jakiej gitarze grasz (klasyczna, akustyczna, elektryczna)

To 3 podstawowe pytania na które musisz sobie najpierw dać odpowiedź. Gdy już to zrobisz możesz iść dalej.

Na jaki kurs gry na gitarze się zdecydować?

Teraz wybierz się do sklepu muzycznego lub przeszukaj w internecie oferty przeróżnych kursów i znajdź te, które pokrywają się z podanymi przez Ciebie przed chwilą odpowiedziami.

Zwróć także uwagę na kwalifikacje instruktora w takim kursie. Jeśli jest to człowiek „z nikąd
” to zastanów się dwa razy zanim zakupisz taki kurs.

Oczywiście nie znaczy to, że jeśli ktoś nie jest profesorem na Akademii Muzycznej to nie warto się interesować jego kursem, ale powinien mieć jakieś doświadczenie w graniu i uczeniu grania.

Czy lepszy jest nauczyciel?

Wiadomym jest, że nauczyciel na dłuższą metę jest lepszym rozwiązaniem, jednak nie dyskredytuje to korzystania z kursów gitarowych.

Po pierwsze – nauczyciel jest znacznie droższym rozwiązaniem (sensowny nauczyciel to przynajmniej 40 zł za lekcję i należy jeszcze doliczyć dojazdy).

Każdy nauczyciel ma odmienne podejście i na inne rzeczy zwraca uwagę, więc warto słuchać kilku (również poprzez kursy gitarowe). Czyli nauczyciel i kurs nie wykluczają się, a wręcz uzupełniają.

Rekomendacja kursu

Jest ich kilka, ale ze swojej strony oczywiście polecę mój własny. Wydałem kursy:

– dla zupełnie początkujących gitarzystów
– podstaw improwizacji
– zaawansowanego grania akordami
– teorii muzycznej w praktycznym podejściu

Wracając do tematu, jakim jest kurs gry na gitarze – polecam korzystać z kursów, ale zwróć uwagę na to czy pasuje do Twoich celów i czy temu kto go prowadzi można zaufać.

Tak więc wybierz właściwy dla Ciebie i zacznij uczyć się. To nie zajmie Ci tygodnia czy dwóch, ale trochę więcej. Mimo to moim zdaniem efekty są tego zdecydowanie warte. Gitara do ręki i do dzieła! Czekam na Twoje rezultaty.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.