Coraz częściej jako wyjątkowo dekoracyjny a zarazem funkcjonalny element dekoracyjny wykorzystywany jest do aranżacji wnętrz rodzaj szkła float, jakie pokryte zostało z jednej strony najwyższej jakości, przyjaznym dla środowiska lakierem, który ze względu na swoje właściwości jest trwały i odporny na działanie promieni UV. Ta właściwość sprawia, że szło lacobel długo utrzymuje swój kolor nie blaknie pod wpływem operowania słońca długo ciesząc swoim urokiem.

Szło lacobel jest również odporne na wysokie temperatury nawet do wysokości stu dwudziestu stopni Celsjusza Jednak warto pamiętać, że tafle powleczone specjalną powłoką ochronną wytrzymują temperaturę maksymalną osiemdziesiąt stopni.
Dla zabezpieczenia szkła lacobel a nawet zwiększenia trwałości, jego tafle pokrywane są wzmacniającą powłoką, do której w przypadku stłuczenia przyklejone odłamki nie rozsypują się i nie stanowią w ten sposób poważnego zagrożenia dla najbliższego otoczenia.

Ponieważ szkło lacobel jest doskonałym materiałem dekoracyjnym i użytkowym bardzo często wykorzystywanym w pomieszczeniach wymagających odpowiedniej higieny takich jak na przykład kuchnie czy łazienki, w ofercie sprzedaży polecane są tafle pokryte powłoką antybakteryjną. Jej zadaniem jest zahamowanie rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia człowieka grzybów oraz bakterii.

Szkło lacobel jest bardzo łatwe w montażu. Można je mocować przy wykorzystaniu zwykłych klejów sylikonowych a nawet dwustronnych taśm samoprzylepnych. Łatwo poddaje się cięciu umożliwiając tworzenie nawet najbardziej wyrafinowanych wzorów.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika