Wielu studentów podejmuje pracę dodatkową już od początku studiów. W takiej sytuacji konto studenckie jest nieuniknione. Z tego powodu, każdy student powinien pomyśleć jakie konto wybrać. Poniżej przeczytacie na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego konta dla studenta.konto dla studenta

Najlepsze konto studenckie musi być przede wszystkim niedrogie w utrzymaniu. Z tego właśnie powodu coraz więcej banków oferuje specjalne konto dla studenta, bez pobierania comiesięcznej opłaty za prowadzenie konta. Nadto warto sprawdzić jakie są koszty przelewów. Dla studenta najlepiej byłoby, żeby były darmowe. Trzeba także dowiedzieć się jakie są koszty karty debetowej, za pomocą której możemy zapłacić za zakupy lub też wyciągać pieniądze z bankomatu. Ta opłata w większości banków wynosi 2 zł miesięcznie.

Ponadto konto studenckie nie może być pozbawione dostępu do usług bankowości internetowej. Studenci internet mają opanowany w jednym palcu, dlatego najlepszą formą sprawdzania konta czy też wykonywania przelewów jest po prostu internet. Bardzo ważna jest także ilość bankomatów danego banku, a także prowizja za korzystanie z obcych bankomatów. Studenci prowadzą dość spontaniczne życie, z tego powodu wybierają banki, które mają dużą ilość bankomatów, aby w każdym miejscu i o każdej porze móc wypłacić pieniądze.
Banków na rynku jest naprawdę bardzo dużo, z tego powodu muszą być one konkurencyjne wobec siebie, aby przyciągać studentów. Warto dokładnie przeanalizować oferty, aby wybrać najlepszą opcję.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.