James Remar, a właściwie William James Remar to aktor pochodzący zza oceanu i urodzony w Bostonie w roku 1953.  Remar zaczął swoją filmową karierę na wielkim ekranie w 1978 roku w produkcji On The Yard, rok później wystąpił w równie ważnej dla jego kariery produkcji Wojownicy, opowiadający historie młodzieżowych gangów z Nowego jorku.

Początek kariery

Jego wygląd za lat młodzieńczych dawał mu dostęp do roli młodocianych opryszków, przestępców lub wręcz psychopatów. Remar wystąpił jak do tej pory w prawie 100 filmach a na swoim koncie ma też sporą ilość seriali i występy na Broadwayu. James Remar to obecnie z wyglądu nieco surowy ale też mocny charakter, charakteryzuje się raczej przeciętnym wyglądem jednak media z USA oceniają go jako osobę seksowną, charyzmatyczną i sexowną oraz jako osobę tajemniczą, inteligentną i dynamiczną. Szczególne uznanie dostał za rolę w filmie 48 godzin wcielając się w postać Alberta Ganza, niebezpiecznego zabójcy policjanta. W tym filmie wystąpił u boku takich gwiazd jak Nick Noltie czy Edy Murphy.

Ważniejsze role

Inne filmy gdzie możemy zobaczyć grę aktorską Remara  m.in Cotton Club, Drugstore Cowboy, Fatal Instinct, Judge Dredd, X-Men: First Class, 2 Fast 2 Furious, Quest a z ostatnich hitów ekranowych Django Unchained. Obecnie ten prawie 60 letni aktor grywa w serialach takich jak Jericho, Kryminalne zagadki Miami i oczywiście Dexter.

Dexter

W serialu Dexter Jamesa Remara można zobaczyć w roli Harry’ego Morgana, ojczyma tytułowego bohatera. Niegdyś był detektywem w wydziale zabójstw w którym obecnie pracuje zarówno Dexter jak i jego przybrana siostra i naturalna córka Harry’ego, Debra Morgan. To on odnalazł młodego Dexa na miejscu zbrodni, znał jego matkę która była jego informatorką i kochanką, przygarnął chłopca a z czasem jako pierwszy odkrył jego mroczny sekret. Harry był o tyle ważną postacią dla serialowego bohatera ponieważ  to on ukształtował w dużej mierze charakter i metody działania obecnego, dorosłego już Dextera. Nie dość, iż nie potępił jego morderczego instynktu spowodowanego traumatycznymi wspomnieniami związanymi ze śmiercią matki to jeszcze ukierunkował mordercze instynkty Dexa do działania dla większego dobra, wpoił w niego kodeks zachowań oraz nauczył go „pozostawać w ukryciu” przed resztą społeczeństwa.

Kodeks Harry’ego

W samym serialu, Harry ukazuje się Dexterowi jako zjawa, dająca bohaterowi dobre rady, próbująca utrzymać go na właściwym kursie raz przez niego wyznaczonym. To on nauczył Dextera, że tak długo będzie bezpieczny jak długo tylko ona będzie wiedział o swojej mrocznej osobowości, wszyscy inni są zagrożeniem i muszą umrzeć. Problem pojawia się wówczas gdy o naturze Dextera dowiaduje się jego siostra i córka Harry’ego, Debra Morgan. Powstaje impas, kodeks Harry’ego czy życie siostry, która w dodatku żywi do niego zdecydowanie więcej niż czysto siostrzane uczucie.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.