Chyba zna to każda kobieta. Otwierasz szafę, a tu nagle spada na ciebie cała chmara niepotrzebnych i niemodnych ubrań. Mimo że nie chodzisz w większość, to jednak tego ciucha wyrzucić ci zal, a tego szkoda, i zostają takie przydasie, których jedynym zajęciem jest zajmowanie miejsca w twojej i tak zawsze za małej szafie. Od dzisiaj z tym koniec. Robimy jesienne porządki w szafie. Jak rozpocząć sprzątanie

jesienne porządki w szafie

jesienne porządki w szafie

? Wystarczy przestrzegać kilku prostych reguł, a cale przedsięwzięcie pójdzie bardzo sprawnie i bezboleśnie. Po pierwsze zrób to z głową. Czyli zastanów się jaki jest twój styl pracy i życia. Jeżeli większość czasu spędzasz w pracy, ubrania w których chodzisz do pracy, powinny zajmować więcej miejsca i być bardziej dostępne, niż te typowo wieczorowe. A resztę podziel według określonego dal siebie schematu na przykład rzeczy na weekend, ubrania na wieczór. Po drugie zastanów się nad własnym systemem na przykład możesz wieszać ubrania według długości: krótkie spódnice, długie spódnice, sukienki, spodnie. Wtedy otwierasz szafę i dokładnie wiesz gdzie co masz, nie trwonisz cennego czasu na bezsensowne przekopanie się przez sterty ubrań. Po trzecie zainwestuj w odpowiednie wieszaki, inne do wieszania spódnic inne do kostiumów. Twoje ubrania odwdzięczą ci się dobrym wyglądem przez naprawdę długi czas. Po czwarte, bądź bezlitosna dla rzeczy w których od dawna nie chodzisz, bo są niemodne, czy za małe, nie ma sensu się oszukiwać, ze kiedyś być może znów schudniesz, może lepiej zainwestuj energię w inne przedsięwzięcia. Tak więc, gdy rozprawisz się już ze swoją szafą, może warto przenieść nowe nawyki na resztę mieszkania. I wziąć się za gruntowne sprzątanie domu. Zdecydowanie lepiej się funkcjonuje w uporządkowanej przestrzeni.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.