Pora opisać ogromnie urocze miasto Karpacz, zlokalizowane w Polsce, w górach Karkonosze. O plusach takiego miasta można by pisać mnóstwo czasu, ale najpierw warto wspomnieć parę podstawowych faktów. Karpacz posiada 4932 osób, jednakże faktyczna ludność jest większa, albowiem przyjeżdża do tego miejsca masa osób z Polski, a także zza granicy. Największą grupę stanowią tu Niemcy, którzy nie posiadają za dużo kilometrów do tego miejsca. Jeśli chodzi o interesujące fakty, to można napisać, iż Karpacz posiada sześć miast partnerskich, w tym nadmorską miejscowość Rewal.
W Karpaczu ciężko się nudzić. Jest tu mnóstwo wspaniałych atrakcji turystycznych.Najpierw trzeba wspomnieć o niesamowitym Muzeum Sportu i Turystyki. To dokumentów, eksponatów, czy też pamiątek związanych ze sportem oraz turystyką w Karkonoszach. Muzeum zawiera trzy podstawowe działy:
– Geneza i rozwój turystyki w Karkonoszach ze szczególnym uwzględnieniem turystyki w Polsce – pokazane pierwsze działalności gospodarcze na tym obszarze np. górnictwo, zielarstwo,
– Rozwój sportów zimowych w Karkonoszach – modele, zdjęcia prezentujące historię sportu w Karkonoszach, np. saneczkarstwo, bobsleje,
– Ochrona przyrody – ten dział przedstawia rośliny oraz klimat w Karkonoszach.
Są tutaj także ekspozycje okresowe.

Jeżeli jesteście zaciekawieni noclegami w tym mieście to zapraszamy do przejrzenia obfitej oferty licznych tu ośrodków.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.