Karty pamięci można obecnie spotkać w praktycznie każdym urządzeniu. Korzystamy z nich robiąc zdjęcia. Odtwarzając muzykę na odtwarzaczach mp3, czy zgrywając pliki do telefonu komórkowe.

Kart pamięci są wykorzystywane bardzo intensywnie zarówno w fotografii, kamerach, jak również w  innych  urządzeniach przenośnych, które wymagają przechowywania danych.

Karty pamięci mogą mieć różne formaty. Formatów dostępnych w sklepach jest znaczna ilość. Realnie korzysta się z kilku m. In. Micro SD, SD, SDXC itd.

Istnieją również różnego rodzaju przejściówki, które pozwalają na odczyt mniejszych kart w urządzeniach obsługujących tylko te większe.

Karty pamięci mają też różne pojemności. Najmniejsze mają około jednego gigabajta. Największe nawet 32 czy 64 gigabajty.

Przed zakupem karty pamięci do naszego urządzenia (aparatu fotograficznego, kamery, czy telefonu) powinniśmy sprawdzić dokładnie do jakiej pojemności maksymalnie możemy zamontować kartę w urządzeniu. Może się bowiem okazać, że pewne wielkości nie są obsługiwane.

Jeżeli nie mamy pewności jakie parametry kart obsługuje nasz sprzęt możemy wejść na stronę producenta, stronę sklepu w którym kupiliśmy dane urządzenie, lub zapytać na jednym z wielu for internetowych poświęconych elektronice.

Karty pamięci stają się coraz mniejsze i mogą pomieścić jeszcze więcej. Jeszcze kilka lat temu nie było możliwości przechowywania całego filmu z kamery na jednej małej karcie.

Obecnie bez problemu możemy nagrać cały długi film w HD bez konieczności wymiany karty na nową.

Różne wersje kart i ich nazwy wynikają z tego, że każdy producent sprzętu elektronicznego w pewnym etapie chciał mieć własny standard przechowywania danych. Z czasem różnice między kartami się zmniejszały i obecnie korzysta się praktycznie z dwóch – trzech formatów. Jednak nadal pomiędzy poszczególnymi wersjami występują drobne różnice, które mogą powodować brak kompatybilności w urządzeniach różnych producentów.

Warto o tym pamiętać planując zakup karty do swojego sprzętu.

 

Karty sieciowe wykorzystuje się w każdym komputerze, który jest podpięty do internetu

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika