Biologiczne oczyszczalnie ścieków mają zastosowanie w budownictwie jedno i wielorodzinnym. Występują w wersji kompaktowej oraz w postaci reaktora wraz z dodatkowym osadnikiem wstępnym. Pierwsza alternatywa pojawia się w dwóch postaciach: pionowej oraz poziomej. W obu tych wypadkach niezbędne jest instalowanie klap rewizyjnych, które odgrywają tu znaczącą rolę.

W przypadku trójkomorowego reaktora o konstrukcji poziomowej instalowane są trzy klapy rewizyjne, które umożliwiają bezpośredni dostęp do każdej komory. Z kolei jeżeli chodzi o reaktor pionowy, posiada on tylko jedną, która umożliwia kontakt ze wszystkimi komorami. Inaczej sytuacja wygląda przy reaktorze zintegrowanym, który wyposażony jest w komorę biologiczną i osadnik wtórny, ale wymaga też zastosowania dodatkowego osadnika. W tym wypadku konieczne jest zamontowanie dwóch klap rewizyjnych, które umożliwiają dostęp do obu osadników. Natomiast taki sam reaktor zintegrowany w formie pionowej potrzebuje już tylko jedną klapę rewizyjną.

Przykład biologicznych oczyszczalni ścieków pokazuje, że klapy rewizyjne znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Pojawiają się nie tylko w galeriach handlowych i magazynach. Są także bardzo istotne, jeżeli chodzi o usprawnianie codziennego życia. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę jak wielu sferach są wykorzystywane.

Klapy rewizyjne najczęściej składają się z dwóch części – ramy wewnętrznej a także pokrywy pod wypełnienie płytkami lub też pokrywy całej wykonanej ze stali nierdzewnej lub aluminium. Dodatkowym elementem jest zbrojenie które zwiększa wytrzymałość klapy rewizyjnej – można je zastosować w pomieszczeniach w których występuje ruch pieszy lub kołowy. Klapy rewizyjne na wyposażeniu mają uchwyty do wyciągania które się wkręca w pokrywę włazu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika