W momencie, gdy klient minie bramki wejściowe naszego sklepu cały staje się oczami. To właśnie za pośrednictwem tego zmysłu dociera do niego większość informacji. Planując przestrzeń handlową powinniśmy to uwzględnić i dobierać wyposażenie sklepu tak, aby było nie tylko funkcjonalne, ale też ładne. Atrakcyjne akcesoria przyciągną wzrok gości i sprawią, że zwiążą z nami przyjemne wspomnienia. A to daje szansę na ich ponowną wizytę.

Dobierając meble do sklepu powinniśmy uwzględnić wygląd całego obiektu. Często zdarza się, że są one źle dobrane do otoczenia, gryzą się z nim barwami i kształtem. Najistotniejsza jest konsekwencja. Jeśli zdecydowaliśmy się na jakiś styl w architekturze naszego sklepu, trzymajmy się go też kupując takie rzeczy jak regały sklepowe.

Przykładem może być sklep ze zdrową żywnością utrzymany w konwencji wiejskiej chaty. Białe ściany, snopki siana, belki podstropowe. W takiej scenerii półki sklepowe nie mogą wyglądać inaczej niż mebel prosto z prowincjonalnego domku. Mogą to więc być deski z wyeksponowaną fakturą drewna i wszystkimi nierównościami.

Estetyczne rygory maleją wraz z oddaleniem się od części handlowej sklepu. Na zapleczu możemy już zastosować inne kryteria. Tutaj najistotniejsze jest to, aby wyposażenie umożliwiało magazynowania większej ilości towaru i dawało do niego łatwy oraz natychmiastowy dostęp. Regały magazynowe nie muszą więc być piękne. Wystarczy, że będą ergonomiczne.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika