Żyjemy w czasach w których duża ilość młodych par, żyje na tzw. kocią łapę.  Większość młodych ludzi jest zdania, a po co wydawać pieniądze na wesele, wolimy wynająć mieszkanie lub kupić samochód, tak jest taniej, praktyczniej i  wygodniej. No pewnie, wszystkie te względy są ważne, ale czy w pewnym sensie nie zatracamy czegoś co jest wartościowe w naszym ludzkim życiu? Zastanówmy się przez chwilę… czyż nie powinniśmy pielęgnować naszych tradycji?

Sale weselne kiedyś

Pamiętam jak moja babcia opowiadała o hucznych weselach, które trwały tydzień, były to  wesela wyprawiane na wsi, na które była zaproszona cała społeczność wiejska, a przyjęcie odbywało się w stodole.

Teraz słyszy się o takich „weselichach” już sporadycznie . I całe szczęście. Dzisiaj możemy zorganizować wesele w lokalu weselnym, sali bankietowej czy też sali weselnej. Jest w czym wybierać. Na rynku lokalnym jest bardzo duża konkurencja w tej  branży i większość przyszłych par młodych nie może do końca się zdecydować jaką salę wybrać. Nie popadajmy w panikę. Niekoniecznie musimy przepłacać i decydować się na salę w remizie strażackiej. Można wynająć w dobrej lokalizacji i tanio salę weselną wraz z zapleczem kuchennym  poza sezonem. Są obniżki cen wynajmu sali bankietowej w niesprzedanych terminach. Dodatkowo, niektóre sale weselne w Pabianicach proponują bonusy w postaci zapewnienia nieodpłatnie nakryć stołowych tj. obrusów, pokrowców dla pary młodej czy też udekorowanego stolika na szampana. Można też bez dodatkowej opłaty skorzystać ze stołu wiejskiego z wyposażeniem.

Terminy

Warto też ponegocjować w sprawie terminu wynajęcia sali. Być może nie będzie konieczne korzystanie przez cały tydzień z wynajmu. Niektóre sale bankietowe w Pabianicach swoje ceny uzależniają od czasu wynajęcia. Warto więc szukać okazji, aby zrealizować swoje marzenie o ślubie i weselu, a „kocia łapa” niech będzie raczej z wyboru a nie z konieczności.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.