Jeżeli chcesz znaleźć substancję młodości, kolagen będzie najbliżej tego określenia. Zwłaszcza, jeżeli przez młodość rozumiesz jędrność, zdrowie i jakość swojej skóry.

Kolagen to jeden z najważniejszych składników twojego organizmu. Jest w tkankach tworzących kości, chrząstki, mięśnie i skórę. Wypełnia także rogówkę oka. Z tego względu znajduje się na czele stosowanych przez producentów kosmetyków substancji używanych do produkcji kremów, balsamów, preparatów. Dzięki nim z kolei możliwe jest nawilżanie, ujędrnianie, regeneracja skór. Wszystko to, co sprawia, że zachowuje ona młodość i życiową energię.

Skóra po kuracji kolagenem

Kuracja kolagenowa

Przy pomocy kolagenu utrzymasz swoją skórę w zdrowiu. Będziesz też w stanie pomóc sobie w walce z takimi schorzeniami jak trądzik młodzieńczy czy w zwiększaniu odporności skóry podatnej na alergie.

Kolagen jest w ogóle substancją o właściwościach ocierających się o te charakterystyczne raczej dla magicznych eliksirów. Może na przykład częściowo wygładzić blizny cz zmiany skórne. Jednocześnie poprawia spoistość skóry i jej immunologię. Ponieważ odżywia skórę dogłębnie, tworzy warstwę ochronną, dzięki której nawilżanie jest równomierne i odpowiednie. Dodatkowo zapewnia to ochronę przed szkodliwym wpływem nasłonecznienia, wysuszenia czy zmianom temperatury.

Jeśli więc dbasz o skórę, kolagen powinien stać się twoim bliskim znajomym. Niezależnie czy będzie pod postacią kremu, balsamu czy mleczka.

O autorze

Piszę, podróżuję, fotografuję... Opowiadać więcej nie ma co, bo i tak czyta mało kto. A zainteresowani i tak łatwo mnie znajdą :)

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika