Przedstawiciele OFERząd planuje zakazać działalności przedstawicielom OFE. Jest to dość kontrowersyjne, gdyż z jednej strony część osób skarży się na ich działalność, a z drugiej bez nich wiele osób nie zapisałoby się do funduszu emerytalnego.

Trzeba więc rozróżnić sytuację, gdy ktoś sam chce się spotkać z przedstawicielem i gdy akwizytor namawia kogoś do zmiany OFE na inny (czasami nawet o gorszych wynikach). Jeśli akwizytor kłamie, podaje fałszywe rozumowanie, wprowadza w błąd to oczywiście jest to złe. Ale likwidowanie całego zawodu jest przesadą. Można podjąć inne środki aby chronić członków funduszy.

Co pół roku kilkadziesiąt tysięcy osób zostaje wylosowanych przez ZUS do OFE. Bez agentów ta liczba prawdopodobnie się zwiększy. Trzeba pamiętać, że osoby, które się zapisują, zaczęły niedawno pracę. Często nie mają nawet czasu, aby przyjść do oddziału.

Zapis on-line też wymaga umówienia się z kurierem, który przyjedzie na adres naszego mieszkania. A co jeśli w tym czasie jest się w pracy? Kurier ma wiele miejsc do odwiedzenia w ciągu dnia i nie można się z nim tak łatwo umówić jak z przedstawicielem.

Obecnie poprzez internet można poprosić o kontakt z agentem funduszu emerytalnego aby umówić się na zapis lub zmianę OFE. W ten sposób dostępny jest przedstawiciel ING OFE w każdym miejscu w Polsce. Miejmy nadzieję, że ta wygodna forma nie będzie musiał zniknąć.

Skoro istnieją agenci ubezpieczeniowo-finansowi, to dlaczego nie mieliby oferować OFE? Przecież fundusz emerytalny jest znacznie prostszym produktem od pozostałej ich oferty. Za niekompetencje niektórych z nich nie powinni być karani wszyscy.

Jeśli chodzi o wynagrodzenia agentów, często podawane są one z przesadą. To, co zostanie zaoszczędzone pójdzie najprawdopodobniej na reklamę. Obniżka opłat została już zaprojektowana wcześniej, więc odebranie pieniędzy przedstawicielom na pewno nie przełoży się to na korzyść dla klientów.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika