Każdy pies wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a tym bardziej ten szorstkowłosy. Dla psów szorstkowłosych potrzebujemy odpowiednich kosmetyków. Dobrze będzie jeśli zdecydujemy się na te profesjonalne kosmetyki dla psów, które są droższe ale skuteczniejsze.

Mając psa szorstkowłosego na pewno będziemy musieli go trymować. Trymowanie takie polega na usunięciu martwego włosa za pomocą specjalnego nożyka zwanego trymerem. Dzięki trymowaniu kolor sierści naszego pupila nie będzie zmatowiony. Poza trymowaniem warto zadbać o szampony koloryzujące zawierające naturalne składniki, dzięki którym sierść nie będzie utleniona a skóra bez podrażnień.

Takie kosmetyki dla psów często zawierają związki srebra, dlatego pozwalają zachować naturalny kolor sierści. Warto zainwestować w posiadanie takich kosmetyków. Psy szorstkowłose powinny posiadać dobry szampon, który ułatwi rozczesywanie ich bujnej sierści. Szampony takie mają właściwości pielęgnacyjne i odżywcze, dzięki którym nasz pies będzie cieszył się miękką i jedwabiście gładką sierścią. Te profesjonalne kosmetyki dla psów, takie jak na przykład szampony, często zawierają w swoim składzie różnego rodzaju olejki, dzięki którym skóra i sierść czworonoga nie są podrażnione. Warto także zadbać o szampony do kąpieli dla psów długowłosych, które skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia ze skóry jak i bujnej czupryny naszego psa.

Jeśli nasz pies ma skłonności do podrażnień, należy mu kupić szampon do kąpieli, który zawiera substancje nawilżające i natłuszczające. Substancje takie zapobiegną nadmiernemu wysuszaniu wrażliwej skóry zwierzaka. Zanim udamy się po kosmetyki dla swego pupila warto poinformować się, jakie kosmetyki są mu na pewno potrzebne. Źle dobranymi kosmetykami możemy również zaszkodzić psu, dlatego odpowiednia wiedza na temat rasy, chorób i skłonności do podrażnień, jest jak najbardziej wskazana.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika