Olejek różany ma niepowtarzalny zapach i zbawienny wpływ na skórę. Najdoskonalszy olej z róży damasceńskiej produkowany  jest w Bułgarii i w Turcji. Nieco mniej szlachetne oleje pochodzą z Maroka, Indii i  Egiptu.

Aby wyprodukować kilogram ekstraktu różanego potrzeba od trzech do pięciu ton kwiatów. Zawiera on ponad 300 naturalnych składników, między innymi geraniol, eugenol, nerol i flawonoidy.

Olejek różany działa przeciwzapalnie i łagodząco. Posiada także działanie antyseptyczne, antybakteryjne i lekko ściągające oraz wzmacniające naczynka krwionośne, antyoksydacyjne i przeciwzmarszczkowe. Olejek poprawia ogólną kondycję skóry – wygładza, matuje, oczyszcza i ożywia. Działa też odmładzająco, regenerująco, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry i zmarszczkom.

W aromaterapii wykorzystywane jest jego działanie uspokajające – łagodzi napięcia, stresy, stany lękowe i bóle głowy. Masaże i kąpiele z dodatkiem olejku wspomagają leczenie stanów zapalnych skóry oraz rozgrzewają, poprawiają krążenie i działają przeciwbólowo.

Kosmetyki różane znajdziemy w ofercie wielu producentów. Oferują oni różane kremy do twarzy i pod oczy, balsamy do ciała, mleczka i toniki do demakijażu, olejki do kąpieli, mydła, olejki do masażu, a także czysty olejek różany, który może być stosowany bezpośrednio na skórę lub jako składnik samodzielnie wyrabianych kosmetyków.

Kosmetyki on-line

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.