Jeszcze w ubiegłym roku życie na kredyt spora część społeczeństwa uważała za modne. Przy czym 46% Polaków nie posiadało żadnych oszczędności. Nie stanowiło to jednak dla nich przeszkody, by zaciągać kolejne pożyczki: na komputer, na kurs języka angielskiego, na wakacje czy na samochód.

Najbardziej konsumpcyjny tryb życia prowadzili mieszkańcy Warszawy, z kolei Wielkopolska zanotowała stosunkowo niską sumę pożyczki. Poznań, a nie Kraków, okazał się miastem najbardziej oszczędnym.

W tym roku sytuacja nie uległa znaczącej zmianie. Ciągle korzystamy z kredytów. Często są one głównym źródłem utrzymania polskich przedsiębiorstw. Kredyty hipoteczne dla firm czy kredyty samochodowe dla firm warunkują w ogóle funkcjonowanie niektórych działalności. Po niedawnym kryzysie są one znów przyznawane chętniej i na coraz lepszych warunkach. Nic dziwnego więc, że znajdują klientów. Obecnie kredyty zaciągane są na zapewnienie firmom kosztów budowy inwestycji bądź na zakup nowej z przeznaczeniem na siedzibę. Doradztwo kredytowe staje się zatem coraz bardziej popularną usługą.

Kredyt hipoteczny to również najczęściej wybierana usługa przez osoby indywidualne marzące o własnym M. Najprawdopodobniej do sierpnia 2010 roku jego przyznawanie odbędzie się jeszcze na starych zasadach. Później mają wejść w życie zmiany, mówiące o konieczności posiadania wkładu własnego nawet w wysokości 20 procent. Dotychczas banki oferowały kredyty na 100 procent wartości nieruchomości, a zdarzało się że niektóre nawet na nieco więcej.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika