Ciało ludzkie to ponad 60% woda (u niemowlaków poziom wody dochodzi do 75%). O tym wie każde dziecko. Istnieje wiele innych, mniej lub bardziej znanych ciekawostek, które dotyczą cudownego H2O. Co je wszystkie łączy prócz tematyki? Każda ciekawostka potwierdza fakt, że należy pić wodę, bez której człowiek (ani żadna istota żyjąca) nie może poprawnie funkcjonować.

Skoro już musimy pić wodę – warto skupić się na zdrowym źródle, które nie będzie szkodzić. Z ręką na sercu polecić można krystalicznie czystą, zdrową, bogatą w mineralne składniki wodę Kuracjusz Beskidzki, która występuje w trzech wariantach: gazowana, niegazowana i niskogazowana. Woda pochodząca ze stoku góry Jasień w Suchej Beskidzkiej kryje w sobie wiele ciekawostek, o których warto wiedzieć.

 

Czy wiesz, że …

 

– woda Kuracjusz Beskidzki jest kilkukrotnie czystsza od zwykłej, nieprzefiltrowanej wody płynącej w kranach
– ponad 850 milionów ludzi na całym świecie pozbawionych jest dostępu do czystej i bezpiecznej wody pitnej (większość to kraje Afryki, gdzie wody jest pod dostatkiem, aczkolwiek nie tej, która nadaje się do spożycia)
– wirusy zawarte w brudnej wodzie zabijają blisko 200 milinów ludzi rocznie
– woda kupowana na lotniskach lub stacjach benzynowych jest nawet 200% droższa, niż przy zakupie w zwykłym sklepie spożywczym
– aby wyprodukować 1 kilogram cukru potrzeba aż 80 litrów wody. Przemysł spożywczy pochłania największe zasoby wodne Ziemi
– woda obecnie wykorzystywana jest przez najnowsze technologie tworzące prąd (przykładem jest hydroelektrownia w Chinach, która czerpie wodę z rzeki Jangcy)
– każdy człowiek ma prawo do darmowej wody (o ile pozwala na to natura i otoczenie), przykładem są darmowe hydranty udostępniane dla mieszkańców
– woda Kuracjusz Beskidzki to obecnie najtańsza woda źródlana na polskim rynku, która zachowuje najwyższe standardy jakości.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.