Co sprawia, że kwiaty są ciągle wśród najbardziej popularnych podarunków wręczanych osobom bliskim i tym, z którymi nie mamy na co dzień bezpośredniego kontaktu.? Czy jest to bezpieczny prezenty, jeden z tych „na każdą okazję? Dzięki nim można wyrazić w końcu różne uczucia: od miłości, przez żal i smutek, po zwykły szacunek dla czyichś dokonań. Pewnym jest tylko to, że kwiaty są zawsze w modzie.

Imieniny, urodziny, ślub, okrągły  jubileusz, randka. To oczywiście tylko niektóre z wydarzeń, jakimi co roku zapełnia się towarzyski kalendarz każdego z nas.  Niewątpliwa przyjemność uczestniczenia w obchodach któregokolwiek z tych małych świąt poprzedzona bywa bardzo często godzinami rozmyślań i poszukiwań odpowiedniego prezentu. Pogoń za mniej lub bardziej kosztownym podarunkiem sprawia, że zapominamy o tym, co może stać się połową naszego sukcesu, zwłaszcza gdy okazja tyczy się kobiet, a mianowicie o nieprzeciętnym i niepowtarzalnym bukiecie kwiatów.

Niekoniecznie róża

flowers Choć kwiaciarnie wabią różnorodnością kolorów, kształtów i zapachów,  wiązanka czerwonych róż to nadal najpopularniejsza opcja. Jej zwolennicy, głównie panowie, tłumaczą swój wybór prostotą i elegancją tego kwiatu. Trudno odmówić im racji, a jednocześnie  łatwo podważyć ich przekonanie przypominając o zmienności, jakiej nieustannie podlegają kobiety i ich gusta.

Moda jak każda inna

Oczywiście nie można wymagać, by każdy orientował się doskonale w bogatym świecie roślinności. W końcu i tutaj, jak w każdej innej sferze, panują mody, które mają to do siebie, że zazwyczaj długo nie trwają. Obowiązujące kolory kwiatów, gatunki, a nawet dodatki w postaci wstążek mają ograniczony czas obowiązywania.  Dziś  króluje fiołek, jutro frezje.

Dla chcącego nic trudnego

Wystarczy jednak odrobina odwagi by wyjść poza ustalony kanon. Czasami warto poświęcić nieco więcej czasu i zdać się na wprawną rękę doświadczonej florystyki, która z pewnością stworzy bukiet odpowiedni na daną okazję, a co najważniejsze zupełnie wyjątkowy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.