Jeszcze większa ilość biznesmenów decyduje się na leasing aut do swojej spółki. Osoby te, nieraz stają przed problemem, czy  lepszy stanie się leasing w złotych polskich czy zaciągany w walucie obcej.

Leasing samochodów firmowychNie ulega kwestii, iż wysokość stawek procentowych w naszym państwie utrzymuje się w stopniu identycznym do krajów rozwiniętych. Swobodnie można spostrzec, że całościowy koszt leasingu denominowanego nie będzie zbytnio atrakcyjniejszy od leasingu w własnej polskie walucie. Leasing samochodowy dla firm, jaki widnieje jako denominowany, dla mnóstwa biznesmenów jest świetnym rozwiązaniem. Dotyczy to przede wszystkim przedsiębiorstw, jakich dochody zależne są od kursu zagranicznej waluty. W przypadku takowych właśnie osób, zagrożenie kursowe wydaje się zmniejszone.

Zanim w takim razie zadecydujemy się na leasing samochodowy, powinno się rozpatrzyć każde za i przeciw. Właściciele przedsiębiorstw, którzy decydują się na leasing samochodowy muszą posiadać wiedzę, że warto zwrócić uwagę na odliczenie podatku VAT. Początkowe odliczenie tyczy się rozliczania opłaty wstępnej lub stawek leasingowych, natomiast to drugie odliczenie przysługuje przy wykupie samochodu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.