wykładzinyNie da się ukryć, że wykładziny to idealne podłoże w prawie każdym pomieszczeniu. Oczywiście w zależności od funkcjonalności pomieszczania powinno się w nim ułożyć inne wykładziny jednak ogólnie oferta, w jakiej są produkowane te elementy wykańczające podłogę jest bardzo szeroka i można w niej wiele znaleźć. To wszystko powoduje, że każdy, kto ma podłogę do wykończenia może bez problemu od razu decydować się właśnie na wykładziny.

Drogie (?) wykładziny

Nie jest to tania opcja. Jednak, jeśli porówna się koszt zakupu wykładzin z kosztem zakupu parkietów czy paneli podłogowych to różnica cen wypadnie korzystnie właśnie dla wykładziny. Jeśli natomiast chodzi o koszt położenia wykładziny na podłodze to jest on już znacznie mniejszy – różnica ta bierze się z tego, że wykładziny rozwija się przeważnie z rulonów bezpośrednio na podłodze, a nie przykleja ostrożnie klepkę po klepce bądź montuje po kawałku. Zatem czas położenia takiej podłogi jest dużo mniejszy i w związku z tym koszt położenia też jest mały.

A zatem jak wydawałoby się – same korzyści. I faktycznie tak jest, chociaż są również minusy, które przeważają często o tym, że ludzie jednak decydują się na droższe pod każdym względem rozwiązania.

Jakie są wady wykładzin?

Każdy z rodzajów posiada swoje specyficzne właściwości i różni się od innych nie tylko wyglądem, ale również pewnymi cechami specyficznymi. Jednak niezależnie od tych różnic pomiędzy sobą wszystkie te rodzaje są znacznie mniej wytrzymałe od paneli czy parkietów, które mogą służyć nie niszcząc się w ogóle długimi latami.

Jeśli zatem zależy komuś na tanim i ładnym wykończeniu podłóg, ale z nastawieniem się na zmianę co kilka lat to najlepsze będą wykładziny jednak jeśli ktoś tych zmian nie chce to wtedy już lepiej zainwestować więcej i zamiast wykładziny położyć panele lub parkiety drewniane.

Warto wziąć pod uwagę te wszystkie czynniki, kiedy podejmuje się decyzję o tym co położyć na podłodze – decyzja ta jest naprawdę bardzo ważna i raz podjęta jest niezwykle trudna do zmienienia – każda zmiana to kolejna inwestycja.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.