LITERY PODŚWIETLANE

Litery podświetlane z wykorzystaniem źródeł światła LED to niezwykle popularna forma reklamy zewnętrznej. Widząc takie rozwiązanie, wiele osób zaciekawionych sposobami zastosowanymi w tego typu reklamie wizualnej z pewnością zadaje sobie wiele pytań. Jak się wykonuje litery przestrzenne? Jak się produkuje litery podświetlane? Czym podświetlić litery podświetlane? Z czego są zbudowane litery podświetlane? Kształty podświetlane w niewielkich gabarytach wykonuje się z gotowej już taśmy aluminium pomalowanej już na kilka dostępnych fabrycznie kolorów z palety RAL, wygiętej na specjalnie do tego przystosowanej maszynie lub też ręcznie na specjalistycznym blacie. Podświetlenie to zwykle diody LED a lico to plexi pmma czyli polimetakrylan metylu opal 3 mm z folią translucentną.  

Litery podświetlane których wielkość przekracza zwykle metr wysokości trzeba wykonać ręcznie ze zespawanych ze sobą części aluminiowej blachy. Boki takiej litery o grubości powiedzmy trzydzieści centymetrów to nic innego jak długi kawałek aluminiowej blachy grubości 0,75 mm, odpowiednio i w określonych miejscach pozaginanych pod odpowiednimi dla danej litery kątami. Tył takiej litery to frezowana blacha aluminium która tez często nie składa się z jednej części a z kilku pospawanych ze sobą elementów,

Po zespawaniu boków i pleców bryły podświetlanej ze sobą nie pozostaje nam nic innego jak wędrówka takiego elementu do lakierni proszkowej gdzie nadawany jest jeden z kolorów z palety RAL. Wykonanie frontu do wielkogabarytowej litery podświetlanej uzależnione jest od wielkości litery oraz oz zasobności portfela zamawiającego. Wielkogabarytowe bryły podświetlane to wydatek niejedno kilkudziesięciu tysięcy złotych więc wybór frontu może zdecydowanie zmniejszyć koszty wykonywanych liter przestrzennych.

Można zastosować zwykłą płytę plexi  lecz niestety płyty te sprzedawane są w wielkościach 3050 x 2050 mm więc ogranicza to wielkość docelowych liter podświetlanych lecz zmniejsza to koszty produkcji takich brył przestrzennych. Rozwiązaniem na  kilku metrowe litery podświetlane jest front wykonany z elastycznego płótna pcv zwanego Vinyl który nie ogranicza nas co do wielkości pojedynczej litery a lico dzięki systemowi napinania, nie różni się niczym od płaskiej płyty plexi.

Nasza firma oferuje wielkogabarytowe litery podświetlane w dowolnej wielkości.. Produkujemy również konstrukcje stalowe wykorzystywane przy montażu litery przestrzennych na dachach budynków lub konstrukcje do montażu wielkoformatowych liter przestrzennych na elewacji każdego budynku.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.