W dzisiejszym artykule zechcę przyjrzeć się bliżej portowi lotniczemu w Łodzi. Trzeba tutaj nadmienić, że pełna nazwa tego obiektu to Port Lotniczy Łódź Lublinek im. Władysława Reymonta. Zacznę od chwili refleksji nad historią tego lotniska. Port lotniczy w Łodzi został zbudowany w 1925 roku. Z inicjatywą budowy tego obiektu wyszedł Łódzki Oddział Ligi Obrony Powietrznej Państwa. To dzięki ich staraniom powstało łódzkie lotnisko. Zaletą lotniska jest to, że posiada tzw. parking lotnisko. Nie jest to wciąż zbyt często spotykane na naszych portach lotniczych.

Lotnisko jest zlokalizowane w odległości 6 kilometrów od centrum metropolii, w jej południowo – zachodniej części. Dzięki takiemu umiejscowieniu portu lotniczego dojazd komunikacją miejską z samego centrum jest bardzo krótki. To samo tyczy się pasażerów powracających z podróży. W przeciągu 10 minut mogą oni dostać się z lotniska na główną łódzką ulicę czyli Piotrkowską. Bez problemu odnajdą tam hotele oraz miejsca, gdzie znajdą nocleg. Poza własnymi środkami transportu i taksówkami połączenia z lotniskiem są obsługiwane przez linie autobusowe, tramwajowe oraz kolej. Połączenia lotnicze z Łodzi wychodzą praktycznie do każdego zakątka na kuli ziemskiej.

Niewątpliwie na plus należy zapisać ogromny lotnisko parking w pobliżu portu lotniczego, który ułatwia bezsprzecznie poruszanie się własnym autem w pobliżu lotniska. Parking lotnisko jest położony na terenie kilkunastu hektarów i bez problemu obsługuje wszystkich chętnych.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.