Na temat budowy masy mięśniowej i odżywek na masę napisano wiele artykułów i to również dla początkujących jak i zaawansowanych sportowców. Z tego względu, iż spora większość tych treści napisana została w oparciu o doświadczenie zawodowych kulturystów zaistniało wiele niedomówień, z czego też wynika wiele błędów robionych przez początkujących kulturystów. W tym artykule postaram się rozwiać kilka mitów powiązanych z prawidłową budową masy mięśniowej.

Mit pierwszy: Tylko kolosalne ciężary mogą zbudować wielką masę mięśniową

Oczywiście jest to prawdą w przypadku zawodowych kulturystów. W przypadku początkujących kulturystów, stosowanie jak największych ciężarów sprawia, że nie jesteś w stanie skupić się na poprawnej technice wykonywanych ćwiczeń, co z kolei prowadzi do marnych wyników w treningu, przetrenowania i w efekcie do poważnych kontuzji. Jako początkujący sportowiec musisz stosować takie ciężary, aby nie ograniczały one poprawnej techniki wykonywanych ćwiczeń, oraz abyś był w stanie w pełni zregenerować Swoje mięśnie po treningu. To po treningu Twoje mięśnie rosną przez nadbudowę uszkodzonych włókien mięśniowych – ich regenerację.

Mit drugi: Suplementy diety nie są mi potrzebne

Oczywiście nie jest to prawda. Odżywki i suplementy są Ci niezbędne na każdym poziomie budowy masy mięśniowej, siły i tzw. rzeźby. Jako osoba ćwicząca na siłowni potrzebujesz o wiele więcej składników odżywczych niż przeciętny człowiek, a naturalna żywność nie jest Ci ich w stanie zapewnić w pełnym zakresie. W efekcie tego może być ciągłe zmęczenie, apatia, brak postępów w treningu, czy nawet częste kontuzje. Oczywiście jako osoba początkująca w treningu siłowym nie musisz łykać wszystkiego jak profesjonalni kulturyści ale skupić się głównie na suplementach odpowiedzialnych za szybszą regenerację twoich mięśni oraz tych co dostarczą Twojemu organizmowi brakujących składników jak białka, węglowodany, witaminy i minerały, aminokwasy. Jednym z najlepszych źródeł wymienionych substancji są właśnie suplementy na masę, które z powodzeniem zaopatrzą Twój organizm w brakujące składniki odżywcze. Dodatkowym suplementem jaki proponuje ci wziąć pod uwagę są aminokwasy BCAA oraz glutamina. Te pierwsze zapewnią ci ekspresową regenerację mięśni po odbytym treningu, glutamina natomiast zahamuje katabolizm. Dobrym miejscem gdzie takie odżywki i suplementy możesz nabyć bez względu na to gdzie jesteś jest internetowy sklep kulturystyczny. Kupując w sprawdzonych sklepach jak np. CentrumKulturystyki.pl masz zawsze pewność, że nabyty towar będzie zawsze wysokiej jakości.

Mit trzeci: Nie stać mnie na właściwą dietę

Co prawda dieta zawodowego kulturysty nie jest tania, jednak ty jako początkujący wcale nie musisz faszerować się dzień za dniem ogromna ilością piersi z kurczaka, jajek i drogich ryb. Bardzo dobrym źródłem białka jest także nabiał oraz soja. Podstawą musi być prawidłowa dieta, rodzaj białka to sprawa drugorzędna w Twoim przypadku. Skup się przede wszystkim na tym, aby Twój organizm otrzymał wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Braki aminokwasów z których zbudowane są białka uzupełnisz z odżywki na masę bądź też łykając jakiś suplement aminokwasowy.

Mit czwarty: Podstawą jest genetyka

Jeżeli Twoim celem jest zwycięstwo w zawodach kulturystycznych, to odpowiednia genetyka ciała jest bardzo ważna. Jednak brak idealnych uwarunkowań genetycznych w tym kierunku nie jest podstawą do tego, aby zaprzestać treningów na siłowni. Zapamiętaj, że ćwiczysz także dla swojego zdrowia, pełniejszej sylwetki i siły, a to możesz osiągnąć tylko dzięki ciężkim treningom. Ciężkich treningów nie zastąpi nawet idealne uwarunkowanie genetyczne, najlepsze w świecie odżywki na masę zakupione w najlepszych sklepach kulturystycznych. To właśnie ciężki trening jest podstawą do osiągnięcia celu jakim jest atletyczna budowa i siła. Artykuł ten nie wyczerpuje w pełni tematu, także też dobrym źródłem dalszych informacji skąd możesz czerpać przydatne wiadomości jest centrumkulturystyki.pl/blog/ oraz sportowe fora dyskusyjne, na których dodatkowo możesz zadawać pytania i brać udział w wymianie swoich doświadczeń na temat treningów, polecanych sklepów dla kulturystów, czy też suplementacji na masę, rzeźbę i diety.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika