Chyba żaden mebel nie pełni tak istotnej roli w naszym życiu jak łóżko. To w nim zazwyczaj poczyna się nowe życie, w nim się kończy. W łóżku spędzamy średnio jedną trzecią naszego życia odpoczywając, śpiąc. To miejsce, gzie możemy się zregenerować, wyzdrowieć i kto wie co jeszcze robić. Jednak samo łózko to zaledwie kilka desek. Reszta to oczywiście materac. Nie każdy jednak wie, że nie może być on zbyt twardy ani zbyt miękki, gdyż będzie źle wpływało na nasz kręgosłup w czasie snu. A jaki materac wybrać do łóżeczka niemowlaka? Zaznaczyć jednak trzeba, że akurat materace dla niemowląt nie są wybierane pod względem twardości, ale musimy się zdecydować na materiał z jakiego będzie wykonany. Najlepszym wyborem zdaje się być materac lateksowy, gdyż jest on po prostu nieprzemakalny (a pielucha nie zawsze wytrzymuje). Kładąc dziecko na nim mamy pewność, że nie trzeba będzie go prać w razie jakiejś „katastrofy”.

Materac lateksowy

Materace lateksowe nie wymagają dodatkowego podkładania ceratki lub folii, która często zwija się lu przesuwa, co jest bardzo niewygodne. Wydaje się więc, że lateks ma zastosowanie nie tylko w przemyśle pseudo-skórzanym i nie kupują go jedynie nastolatki chcące wyglądać jak swoje idolki. To także świetny materiał choćby właśnie na materac do łóżeczka naszego dziecka.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika