Chociaż dzisiaj zbieranie i sprzedawanie metali kolorowych nie jest już tak samo popularnym zajęciem, jakim było jeszcze na początku lat 90tych ubiegłego stulecia, to nadal wiele osób zadaje sobie sporo trudu zbierając, a następnie odnosząc metale do skupu.

Metale kolorowe mimo kryzysu niemal nie straciły na wartości, ich stabilne ceny sprawiają, że nawet ludzie wykształceni decydują się niekiedy na tę formę zarobku. Coraz bardziej mylnym jest kojarzenie osoby zbierającej metale kolorowe ze śmieciarzem – jest to zawód naprawdę bardzo dochodowy (niekiedy bardziej intratny niż praca intelektualna) i w żadnym razie nie poniżający.

Zresztą w dzisiejszych czasach zbieranie metali kolorowych ma także dodatkowy wydźwięk – wydźwięk ekologiczny. Każdy wyzbierany kilogram metali (zwłaszcza tych ciężkich) sprawia, że okoliczne środowisko jest czystsze i zdrowsze.

Ostatni kryzys sprawił, że w branży metali kolorowych zrobił się jeszcze większy ruch niż zwykle. Otwiera się coraz więcej skupów i coraz więcej jest firm wykorzystujących metale kolorowe pochodzące ze złomu. Dzięki temu znajduje się coraz więcej miejsc pracy, które są dość stabilne (zwłaszcza jak na współczesne standardy).

Nieprzekonanych do tej formy zarobkowania, możemy jeszcze próbować przekonać konkretnymi kwotami. Więc zbierając metale kolorowe przez 8h dziennie 5 dni w tygodniu (standardowy etat) jesteśmy w stanie zarobić nawet 7000zł brutto miesięcznie. Choć przeciętny zarobek zbieraczy to „tylko” około 4500zł. Czy to mało oceńcie sami…

O autorze

Programista i pracownik dużej firmy specjalizującej się w seo. Powiązany z branżą leśną i leśnictwem przez rodzinę. Specjalista od spraw reklamy internetowej, w tym pisaniu artykułów SEO. Pisze na dowolne tematy, z dowolną ilością znaków i dowolnym nasyceniem słowami kluczowymi, za niekoniecznie dowolną cenę ;-)

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.