Wiele osób mających problem z cellulitem na brzuchu, czy też na pośladkach i udach przeżywa nogiliczne kompleksy. Dlatego wszyscy naznaczeni „pomarańczową skórką” szukają skutecznych metod na pozbycie się tego defektu skórnego. Ale czy faktycznie popularne sposoby redukujące cellulit potrafią „zdziałać cuda”? Dosłownych „cudów” to może i nie da się tak szybko uzyskać, nie mniej jednak warto zastosować najnowsze osiągnięcia, które w dużej mierze przyczyniają się do redukcji „skórki pomarańczowej”. Jednym z takich innowacji jest mezoterapia. Skuteczność w walce z cellulitem jest udowodniona i w związku z tym może warto skorzystać z takiego zabiegu. Bowiem dzięki niemu problem z niedoskonałościami nie będzie nas już dotyczył.

Mezoterapia igłowa – na czym polega ten skuteczny zabieg?

Mezoterapia igłowa to zabieg, którego istotą jest wykonywanie iniekcji przy użyciu bardzo cieniutkiej igły. W mezoterapii wykorzystuje się koktajl odżywczy, który przyrządza się w ściśle określony sposób. W jego składzie znaleźć można różnorodne dobroczynne substancje, które mają na celu zwalczenie cellulitu.

Nakłuć dokonuje się co półtora centymetra; po wstrzyknięciu całego odżywczego koktajlu wykonuje się masaż. Jest on potrzebny, bowiem dzięki niemu cenne substancje z ampułki szybko i dogłębnie wnikają do wszystkich tkanek. I w taki oto sposób podnosi się skuteczność mezoterapii.

Kto powinien zdecydować się na wykonanie zabiegu mezoterapii?

Mezoterapia to skuteczny zabieg, który polecany jest głównie kobietom mającym problemy z cellulitem. Ale warto wiedzieć, że nie wszystkie panie mogą z niej skorzystać. Bowiem istnieją pewne przeciwwskazania do mezoterapii. Zdarzają się czasem przypadki, w których zabieg nie będzie wskazany. Do można zaliczyć między innymi: występowanie u kobiet przewlekłych schorzeń, na przykład cukrzycy, a ponadto czynnych nowotworów i stanów zapalnych zlokalizowanych na skórze. Oprócz tego zabieg mezoterapii nie będzie możliwy do przeprowadzenia w przypadku kobiet oczekujących na dziecko, albo karmiących. Z tego zabiegu powinny zrezygnować także i te panie, które posiadają skórę z tendencją do powstawania bliznowców.

Jakie substancje zazwyczaj znajdują się w składzie odżywczego koktajlu?

Na samym początku warto zaznaczyć, że walka z cellulitem powinna rozpoczynać się od eliminowania przyczyn problemu, a nie samych objawów. W związku z tym w składzie kapsułki przeznaczonej do zabiegu mezoterapii znajdują się takie substancje, które w skuteczny sposób przeciwdziałają przyczynom cellulitu. Substancje zawarte w odżywczym koktajlu działają w ten sposób, że przyspieszają procesy spalania tkanki tłuszczowej, a ponadto poprawiają krążenie krwi i limfy; likwidują też obrzęki i wzmacniają kruche i naczynia krwionośne.

Koktajl odżywczy stosowany przy mezoterapii opiera się między innymi na takich substancjach, jak: ekstrakt z miłorzębu japońskiego, wyciąg z algi, krzemionka, a także wyciąg z centella asiatica i wyciąg z arniki. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że skład koktajlu wybierany jest po uwzględnieniu indywidualnych potrzeb kobiety, a ponadto od pacjentki, a ponadto od stopnia rozległości „skórki pomarańczowej”.

Mezoterapia – jej skuteczność

Mezoterapia to polecany i skuteczny zabieg na cellulit. Ale jego efektywność jest zależna od ilości przeprowadzonych kuracji. Trzeba bowiem wiedzieć, że jednorazowe wykonanie mezoterapii nie będzie wystarczające, by całkowicie zwalczyć cellulit. By mezoterapia mogła przynieść satysfakcjonujące rezultaty, watro ją powtarzać. Koniecznością jest regularne wykonywanie zabiegu – zaleca się wykonywanie serii czterech – pięciu zabiegów ( w zależności od stopnia rozległości „pomarańczowej skórki”). Jeżeli zaś chcemy, by rezultat w postaci gładkiego ciała – bez nieestetycznych grudek – utrzymywał się dłużej, to wówczas nie pozostaje nim nic innego jak wykonanie zabiegu co pół roku.

Mezoterapia i zastosowanie preparatów na cellulit

Liczne kobity ni decydują się na wykonanie mezoterapii, gdyż twierdzą, że niemal takie same efekty mogą uzyskać poprzez zastosowanie kosmetyków na cellulit. Przecież preparaty antycellulitowe mają takie same składniki, jakich używa się przy mezoterapii, to po co przepłacać? Odpowiedź jest prosta: po to, że specjalistka w gabinecie kosmetycznym w taki sposób przygotowuje odżywczy koktajl, by zaspokoił potrzeby konkretnej skóry. Z kolei dostępne w sprzedaży kosmetyki na cellulit muszą kompleksowo działać, by zaspokajały potrzeby skóry i – by pomogły wszystkim kobietom. Warto również pamiętać, że ogólnodostępne preparaty nakłada się na skórę. By składniki kremu na cellulit wchłonęły się dokładnie potrzebny będzie staranny masaż.

Natomiast w mezoterapii jest inaczej – dobroczynne substancje dostarczane są do głębokich warstw skóry (dzięki licznym nakłuciom). Z kolei masaż wykonuje się po wstrzyknięciu tak, by cenne substancje zostały rozprowadzone po wszystkich tkankach.

Warto mieć na uwadze i to, ze zastosowanie kosmetyków i mezoterapii może iść w parze. To znaczy stosując zabieg na cellulit można z powodzeniem nakładać także specyfiki, które z pewnością wspomogą walkę z cellulitem.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.