Wprowadzenie zakazu palenia w miejscach publicznych prawdopodobnie było zalążkiem narodzin nowej mody – mody na niepalenie. Coraz częściej słyszy się, że zagorzali palacze rezygnują ze swojego nałogu. Nie dzieje się to jednak z dnia na dzień.

Każdy ma inny sposób – jedni ograniczają palenie stopniowo, inni gwałtownie, jeszcze inni zaczęli korzystać z popularnego dziś e-papierosa. Mówi się, że papierosy uzależniają zarówno fizycznie – uzależnienie nikotynowe, jak i psychicznie – odruch zaciągania się dymem papierosowym lub palenie papierosów w określonych sytuacjach, np. po wyjściu z domu, po jedzeniu.

Tak naprawdę nie ma złotego środka na całkowite zrezygnowanie z nałogu. Jednak wraz z plagą niepalaczy, pojawiły się na rynku różne produkty wspomagające rzucenie nałogu. Apteka 24 h proponuje plastry nikotynowe, tabletki, gumy do żucia i wiele wiele innych produktów. Co prawda, wprowadzają one do organizmu znikome ilości nikotyny, jednak nie zawierają substancji smolistych, a co najważniejsze oduczają odruchów, składających się na uzależnienie psychiczne. Grunt jednak to silna wola, bez niej nic nie wskóramy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.