Każdy zgodzi się z tym, że kobieta najlepiej prezentuje się będąc ubraną w buty na obcasie. Szpilki są niezwykle zmysłowe. Sprawiają, że każda dziewczyna wygląda w nich bardzo elegancko. Przede wszystkim to wspaniały patent na zgubienie kilku kilogramów w sekundę. Wkładając szpilki w mgnieniu oka jesteśmy także o wiele wyższe.

Obuwie damskie tego typu dzieli się często na obcas siedem centymetrów, potem dziesięć, dwanaście i piętnaście. Obcas o wysokości najniższej jest obcasem codziennym. Odpowiednim na zakupy, do pracy, o ile nie musimy ciągle stać. Dziesięć centymetrów to już taki, który sprawia, że sylwetka zaczyna prezentować się o wiele korzystniej. Dwunastocentymetrowe obcasy przeznaczone są dla elegantek, a piętnastki dla prawdziwych estetek.

Nie ma się jednak co oszukiwać: dla wielu kobiet nawet siedem centymetrów to bardzo dużo. Nie zawsze musimy urodzić się do tego, aby chodzić w szpilkach. Jednak powinniśmy zdać sobie sprawę, że można się tego nauczyć. Nie warto kupować na studniówkę niebotycznych szpilek, skoro w domu nie potrafimy utrzymać się nawet na lekkim podwyższeniu. W związku z tym warto poznać pewne ważne patenty. Otóż jeśli mamy problem z tym, aby utrzymać równowagę na szpilkach lub boimy się, że zbyt szybko zaczniemy odczuwać dyskomfort, należy np. wybrać buty na platformach.

Wysoki obcas nie będzie aż tak odczuwalny. Przykładowo wybierając szpilki dziesięciocentymetrowe z platformą, odczuwalny obcas to ok. pięć centymetrów. Na pewno odczujemy większy komfort. Nawet osoby, które często chodzą w szpilkach potrzebują jednak przygotowania przed całą nocą, którą mamy spędzić w szpilkach. Warto stopy wymoczyć w ciepłej wodzie, zrobić im masaż i przez jakiś czas trzymać w górze. Tak samo należy zrobić, kiedy nasze stopy są obolałe po całonocnej zabawie.

Najtrudniej chodzi się w szpilkach w kształcie czółenek. Nieco łatwiejsze w opanowaniu są klasyczne szpilki, potem szpilki na platformie oraz najłatwiej jest chodzić na koturnach. Nie bez znaczenia jest także to czy buty mają odsłonięte noski. Im bardziej odkryta stopa, tym mniejszy komfort.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.