W tej chwili, aż 63 procent małych i średnich przedsiębiorstw wskazuje leasing jako najczęściej wybieraną formę finansowania. Przedsiębiorstwa rozpoczynające działalność mają możliwość skorzystania z leasingu pojazdów czy też kredytu kupieckiego bez nakazu przedstawiania dochodów i zysków firmy.leasing

Niewątpliwie samochód to jedno z istotniejszych narzędzi pracy w przedsiębiorstwie, jednak na jego nabycie trzeba mieć sporą ilość gotówki. Z tego powodu bardzo dobrym rozwiązaniem jest leasing. BZWBK leasing, a także Getin leasing są najchętniej wybranymi przez właścicieli działalności leasingodawcami.

BZWBK leasing oraz Getin leasing zezwala na kupno nowego osobowego lub ciężarowego samochodu do 3,5 t o wartości nieprzekraczającej 120 tysięcy zł netto. Warto jednak pamiętać, że obowiązkowy jest kapitał własny, który np. w przypadku BZWBK leasing wynosi 20 %. Raty z reguły są rozłożone na 5 lat. Okres oczekiwania na decyzję dotyczącą leasingu jest niezwykle krótki z powodu bardzo uproszczonych formalności. Nie wymagane jest przedstawianie dokumentów finansowych firmy oraz zaświadczeń z ZUS i US, wystarczy dołączyć odpowiednie oświadczenie.

Co więcej firmy coraz chętniej zaciągają kredyt kupiecki. Jest to nowoczesny produkt udzielany przez sprzedającego kupującemu, mający charakter odroczonego terminu płatności. Dla małych firm jest on atrakcyjny i łatwy do uzyskania.
Jak widać zarówno leasing jak i kredyt kupiecki są produktami, które bardzo chętnie nabywają przedsiębiorcy. Nie są one skomplikowane, są atrakcyjne i pozwalają na rozwój firmy.

O autorze

Strona poświęcona jest spółki osobowej jawnej. Ich dokładnej charakterystyce, specyfikacjom prawnym regulującym prowadzenie spółki osobowej jawnej. Witryna prezentuje również praktyczne rady i wskazówki dla wszystkich interesujących się tą formą działalności gospodarczej.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika