null„Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies” – z tym twierdzeniem można się spotkać bardzo często, a wielu ludzi zgadza się z nim w stu procentach. Trudno jest bowiem zaprzeczyć tym słowom. Pies jest faktycznie najwierniejszym towarzyszem człowieka, obce są mu negatywne uczucia wobec swojego właściciela, takie jak zazdrość czy złość, a w zamian za swą wierną służbę nie oczekuje on od nas niczego. Ucieszy go choćby najmniejszy kąsek jedzenia czy odrobina uwagi z naszej strony.

Pies
to także wspaniały przyjaciel dziecka, dlatego rodzice chętnie kupują swoim dzieciom szczeniaki. W takim przypadku szczególnym zainteresowaniem cieszą się wyjątkowo łagodne rasy, np. yorki, mopsy czy nawet boksery. Opiekując się psem, dziecko uczy się odpowiedzialności, a i sam psiak także jest z tego układu zadowolony, ponieważ dzieci poświęcają swoim pupilom dużo czasu i uwagi.

Niestety, nie każdy pies ma takie szczęście, wiele razy słyszy się o okrucieństwie z jakimi spotykają się te stworzenia, które przecież nikomu nie zawiniły. Zwykle chodzi tu o najróżniejsze sposoby pozbywania się psów, gdy właściciel już się nimi znudzi lub chce gdzieś wyjechać i nie ma z kim zostawić zwierzęcia. Opuszczony i porzucony pies – nierzadko w nieludzki sposób – nie wie, co zrobił źle. Oczywiście, nie wini on przecież swego ukochanego właściciela. Trauma, spowodowana takim wydarzeniem, może towarzyszyć takiemu zwierzakowi do końca życia, nawet jeśli ostatecznie trafi do dobrych ludzi. Niestety, takie przypadki rzadko się zdarzają, ponieważ porzucane zwierzęta to już zazwyczaj dorosłe psy, a większość ludzi wybiera jednak szczeniaki.

Zanim więc przygarniemy do siebie zwierzaka, dwa razy zastanówmy się nad tym, czy jest to dobra decyzja i czy będziemy w stanie o niego dbać, a nie zgotujemy mu tak okrutnego losu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.