Miejsce, w którym powstają narzędzia zwane jest narzędziownią. Nazwa ta powstała od słowa „narzędzie”. Co się uważa za narzędzie? Jest to urządzenie, przedmiot wykorzystywany podczas pracy przez człowiek, maszynę, lub człowieka i maszynę. Jego zadaniem jest usprawnienie pracy, a nawet wykonanie pracy, której nie można by wykonać bez ich pomocy.

Można twierdzić, że człowiek i maszyna jest pewnym rodzajem narzędzia. Twierdzenie to jest słuszne, ale należy też pamiętać o rozróżnianiu narzędzi.Narzędziownia w dobie wielu różnych specjalistycznych narzędzi jest niezbędna. Narzędzia możemy podzielić na 3 różne typy(ręczne, zmechanizowane, maszynowe). Podział ten został zastosowany biorąc pod uwagę rodzaj ich napędu. Przykładem narzędzi ręcznych jest młotek i miska, zmechanizowanych jest młot pneumatyczny i wkrętarka, maszynowych jest końcówka do wiertarki i frezarka. Wraz z upływem lat zaawansowanie technologiczne narzędzi wzrosło.

Podczas produkcji narzędzi wykorzystuje się inne specjalistyczne narzędzia. Narzędzia są tak istotne w życiu człowieka, że materiały z jakich były wykonane był czynnikiem nadający nazwy epoką.

Najczęściej produkcja narzędzi polega na obróbce cieplnej. Obróbka cieplna polega na obróbce metali przy pomocy temperatury i jej zmianie. W zależności jaki efekt chcemy osiągnąć czas nagrzewania, wygrzewania i chłodzenia jest różny. Istnieje również wiele narzędzi, których produkcja wymaga niewiele wysiłku i wkładu. Przykładem takim może być sznurek z przywiązanym do niego magnezem. Narzędzie takie składa się z dwóch elementów : sznurka i magnezu. Czas wykonanie jest niewielki kiedy posiadamy wszystkie elementy. Takie narzędzie może wykorzystać do wyciągnięcia małego żelaznego przedmiotu z trudno dostępnego miejsca. 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika