Jeżeli jesteś zwolennikiem poglądu, że współcześnie należy znać języki obce, to z pewnością wiesz, że szybka nauka choćby słówek jest podstawą. Ale zaraz – jak to osiągnąć? Okazuje się, że wcale nie jest to trudne, niemniej jednak należy poświęcić nieco czasu na trening pamięci.

Stereotypowo uważa się, że nauka szybkiego czytania, jak również przygotowania do matury to żmudne procesy. Niekoniecznie. Naukowcy, dzięki opracowaniu specjalnego kanonu przyjemnych i mało czasochłonnych gier, dowiedli, że osoby, które regularnie – właśnie za ich pomocą ćwiczyły swój mózg – potrafiły zapamiętać znacznie więcej informacji w stosunkowo krótkim okresie czasu. Testyegzaminy czy inne formy sprawdzania wiedzy, nie stanowiły już dla określonych kursantów większego problemu, gdyż potrafili oni przyswoić znacznie więcej informacji w krótszym okresie czasu, co przykładało się również na osiągane przez nich wyniki. Dodatkowo, wspomniane powyżej gry i ćwiczenia to doskonały trening dla seniora, dzięki któremu każda osoba, która nie jest już aktywnie zawodowo, może w dalszym ciągu pamiętać więcej!

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.