Sieczkarnia to maszyna rolnicza, której używamy do cięcia na przykład trawy, słomy, roślin pastewnych czy kukurydzy na sieczkę. Jest kilka typów sieczkarni, z których każda służy do czego innego. I tak można wyróżnić sieczkarnię samojezdna, która jest urządzeniem wielofunkcyjnym, gdyż można nią jednocześnie kosić, rozdrabniać oraz miażdżyć. Można ją także stosować przy zbiorze wierzby energetycznej. Silosokombajn, który potocznie nazywany jest sieczkarnią polową.

Maszyna ta ma zastosowanie w ścinaniu i rozdrabniania roślin. Z kolei sieczkarnia polowa może dzielić się na podczepiane oraz samobieżne. Sieczkarnie, które doczepiane są do ciągnika, stacjonarne napędzane ręcznie korbą, kieratem lub silnikiem elektrycznym, jednorzędowe. Budowa sieczkarni nie jest skomplikowana. Składa się ona bowiem z zespołu podającego, zespołu tnącego, który składa się z dwóch nożyc, zespoły napędzającego, która jest korba często napędzana ręcznie, siłą mięśni ludzkich, koła zamachowego oraz koryta gdzie układa się pocięte już rośliny.

Długość cięcia roślin można regulować, jednak najczęściej jest to od pięciu do osiemdziesięciu milimetrów. Tego rodzaju sieczkarnie znacznie ułatwiają pracę. Nawet jeżeli jest to sieczkarnia napędzana korbą, która przekręca człowiek siła swoich mięśni to i tak praca odbywa się znacznie szybciej i sprawniej niż miałoby się to robić bez maszyny. Takie maszyny pozwalają na delikatne prowadzenie roślin, a tym samym na doskonała jakość sieczki. Pozwalają one również na szybki i bezpieczny zbiór roślin, nawet jeżeli warunki nie są do tego odpowiednie.

Maszyny te są niezawodne. Jeżeli zainwestuje się w sieczkarnie, można na nich pracować wiele sezonów bez wytchnienia i możemy być pewni, że sprostają one wymaganiom oraz oczekiwaniom. Wysoka wydajność, efektywność, łatwa dostępność oraz doskonałe wykonanie sprawią, że maszyna zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta i pozwoli mu utrzymać nawet całe gospodarstwo. Warto zainwestować w tego typu maszynę, gdyż koszt zakupu na pewno zwróci się w przyszłości.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika