Często zdarza się, że wiele rzeczy przyjmujemy, jako coś oczywistego, normalnego, będącego częścią naszego życia „od zawsze”. Jednak warto zastanowić się skąd pochodzą przedmioty, którymi otaczamy się na co dzień, które towarzyszą nam w wielu ważnych dla nas momentach. Jedną z takich rzeczy jest krawat męski zwyczajowo noszony do koszuli.

Krawat, który dla wielu osób jest typowym dodatkiem do eleganckiej stylizacji, jest tak naprawdę elementem ubioru o dość odległej genezie. Protoplasta obecnie szeroko znanego krawata do koszuli był częścią stroju chińskiego Cesarza Qin Shi Huang’a oraz jego żołnierzy w okresie panowania dynastii Qin. Kolejno moda na krawat przywędrowała do starożytnego Rzymu, aby stamtąd zapanować na salonach Europy. Sama nazwa „krawat” pochodzi od XVII wiecznej chorwackiej formacji oficerów zwanej „Royal Cravattes”, której jednym z widocznych elementów stroju były kolorowe chusty wiązane pod szyją.

Odkąd krawat pojawił się w modzie, przybierał różne formy, rozmiary, kolory oraz wzory. Niby zwyczajny długi kawałek materiału, ale możemy z niego wyczarować naprawdę bajeczne formy węzłów, które staną się niewątpliwą ozdobą stroju podczas ważnych uroczystości. Również, na co dzień, krawat do koszuli to obowiązkowy element stroju biznesowego. Ostatnim szykiem mody są bardzo wąskie krawaty, tzw. „śledzie”. Możemy je dostać w tkaninie jak np. najpopularniejsza opcja – jedwab, bądź wełniane, czy też bawełniane. Dla mężczyzn bardziej odważnych wart polecenia jest krawat śledź z dzianiny. Wygląda jak zrobiony na szydełku. Krawat śledź jest modny, odważny, na czasie. A co mówi o mężczyźnie, który go nosi? No cóż, poza tym, że nie boi się eksperymentować? Ten facet wie, co w modowej trawie piszczy.

Modne krawaty w wersjach klasycznych oraz krataty śledzie i krawaty dziane (knit) s dostępne w bieżcej kolekcji sklepu męskiego online PewienPan.pl

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.