girl
Na pewno większość z nas choć raz w życiu miała do czynienia z łupieżem. Jest to dolegliwość, która może przyczynić się do powstawania kompleksów. Bo kto z nas chce mieć głowę, z której ciągle „sypie się” łupież, na włosach mamy biały pyłek? Na szczęście istnieje kilka szamponów zwalczających łupież. Na rynku kosmetycznym „furorę” robi Nizoral. Czy rzeczywiście jest tak skuteczny, jak zachwala producent?

Skąd się bierze łupież?

Zanim ocenimy skuteczność Nizoralu, warto najpierw na chwilę zatrzymać się przy przyczynach powstawania łupieżu.

Łupież z medycznego punktu widzenia to schorzenie skóry, które objawia się złuszczaniem zrogowaciałej warstwy naskórka. Warto mieć na uwadze fakt, że nieznaczna ilość łupieżu pojawiająca się od czasu do czasu nie jest zwiastunem żadnego groźnego schorzenia. Ponieważ złuszczanie się obumarłego naskórka jest procesem naturalnym, przy pojawieniu się niewielkiej ilości białych płatków nie należy wpadać w panikę. Bowiem problem pojawia się wówczas, gdy pojawiają się jego większe ilości.

Łupież może więc mieć podłoże chorobowe. Do powstawania łupieżu przyczynia się najczęściej drożdżak o nazwie Malassezia furfur. Grzyb ten występuje w organizmie każdego człowieka i najlepiej rozwija się na skórze tłustej, pokrytej włosami. Jeżeli jednak procesy normalizacji skóry zostaną zachwiane, wówczas dochodzi do powstawania łupieżu i swędzenia skóry głowy.

Czasami zdarza się, że na powstawanie łupieżu ma wpływ niewłaściwy sposób odżywiania się. Łupież może objawiać się z powodu niedoboru cynku w naszej diecie.

Jak leczyć łupież?

Jak wiadomo, łupież należy do schorzeń natury estetycznej. Warto więc zacząć zwalczać go, żeby nie mieć żadnych kompleksów z tego powodu.

Żeby skutecznie leczyć łupież, warto zastosować specjalne środki, które będą zwalczać to schorzenie w kilku kierunkach. Można tego dokonać wybierając produkty zawierające wiele substancji aktywnych. W skutecznych preparatach pozwalających pozbyć się łupieżu powinny występować substancje, które z jednej strony będą ograniczały i normalizowały proces złuszczania naskórka, natomiast z drugiej strony – będą łagodziły uczucie swędzenia, który nie tylko bywa uciążliwy, ale także może utrudniać prawidłowy przebieg leczenia.

Czy szampony przeciwłupieżowe pomagają?

Specjalistyczne szampony są najczęstszym środkiem na zwalczanie łupieżu. Jednakże nie wszystkie tego typu preparaty są skuteczne. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj łupieżu nam doskwiera oraz jakie składniki aktywne zawarte są w takim preparacie.

Najczęstszymi składnikami popularnych szamponów przeciwłupieżowych są między innymi: kwas salicylowy, biosiarkę, selen czy cynk. Jednak prawda jest taka, że szampony zawierające tego typu składniki mogą być skuteczne jedynie w zapobieganiu łupieżu, rzadko kiedy go zwalczą, zwłaszcza gdy nasz łupież występuje w nadmiarze.

A co z Nizoralem?

Kilka lat temu na rynku farmaceutyczny pojawił się „cudowny” środek zwalczający łupież. Była to dobra wiadomość dla osób, które borykały się z łupieżem, a żadne szampony przeciwłupieżowe nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Nizoral miał być tym najbardziej skutecznym „pogromcą” łupieżu. Czy rzeczywiście szampon ten spełnia oczekiwania osób, które nie mogą pozbyć się „białych płatków”?

Żeby ocenić skuteczność tego szamponu należy go dokładnie „prześwietlić”.

Skład Nizoralu

Nizoral różni się od większości dostępnych na rynku szamponów przeciwłupieżowych przede wszystkim składem. W Nizoralu substancją czynną jest ketokonazol. Ketokonazol to substancja mająca właściwości przeciwgrzybiczne, skutecznie zwalczającą drożdżaki przyczyniające się do powstawania łupieżu. Jego działanie polega na zablokowaniu biosyntezy błon komórkowych drobnoustroju. Powoduje to zmiany przepuszczalności błony komórkowej, co w konsekwencji prowadzi do uniemożliwienia wykonywania podstawowych funkcji i w efekcie – obumarcia drożdżaka.

Co jeszcze zawiera Nizoral?

Poza ketokonazolem, który jest jedyną substancją aktywną, Nizoral zawiera szereg substancji pomocniczych, przyczyniających się do wspomagania skuteczności szamponu. Preparat ten zawiera także stężony kwas solny, wodorotlenek sodu, imidomocznik, czy sól sodową eteru laurylosulfonowego.

Jak stosować Nizoral?

Nizoral jest to szampon do stosowania miejscowego. Dlatego też należy specyfik ten wmasować w skórę, a nie we włosy. Bo to w skórze powstają drożdżaki odpowiedzialne za powstawanie łupieżu. Po wmasowaniu preparatu należy pozostawić spieniony szampon przez kilka minut na głowie. Pozwólmy dobroczynnym substancjom dostać się w głąb skóry.

Czy Nizoral jest naprawdę skuteczny?

To pytanie niejednokrotnie zadają sobie ci, którzy mają problemy z łupieżem i wydali już mnóstwo pieniędzy na wszelki szampony przeciwłupieżowe i próbowały zwalczyć tę dolegliwość – bezskutecznie. Chcąc uniknąć kolejnego wyrzucania pieniędzy w błoto poszukują wszelkich informacji na temat tego specyfiku.

Skutecznośc Nizoralu jest potwierdzona w zwalczaniu łupieżu suchego, łojotoku czy łupieżu pstrego. Jeżeli więc mamy takie problemy warto sięgnąć po ten specyfik.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.