Czym jest e-papieros?

Elektroniczny papieros jest najnowszym gadżetem dla palaczy. To nieduże urządzenie elektryczne nadające się do wielokrotnego użytku skierowane jest głównie do tradycyjnych palaczy, którzy chcieliby zastąpić palenie tytoniu wdychaniem czystej nikotyny ze smakową domieszką. Przy pomocy e-papierosa, zażywać można małe porcje nikotyny, w sposób niemalże identyczny do palenia tradycyjnego papierosa, ogromną jego zaletą jest jednak to, że nie musimy wdychać szkodliwych substancji smolistych, które powstają podczas spalania tytoniu i bibułki.

Papierosy elektroniczne występują pod różnymi postaciami, zbudowane z dwóch, bądź trzech części. Są takie, które przypominają tradycyjne papierosy, a są i takie o kształcie całkiem odmiennym. Idea działania tego urządzenia pozostaje jednak taka sama, chodzi o podgrzanie liquidu zawierającego nikotynę w momencie zaciągnięcia przez e-palacza, tak aby mógł on poczuć aromatyczny smakiem niezawierający trujących substancji.

Rosnąca popularność

e-palaczPopularność e-papierosa rośnie z każdym dniem, poruszając się po centrach handlowych na każdym kroku zauważamy stoiska, na których zakupimy kompletny zestaw do e-palenia. Ponadto w internecie nieustannie rośnie liczba sklepów oferujących te rewolucyjne wynalazki. Elektroniczne papierosy oferowane na polskim rynku dostarczane są przez kilku głównych producentów. W grze o klienta liczą się firmy takie jak: Cigger, Mild, Silvr, czy Volish. Firmy te codziennie starają się przekonać klientów, że ich epapieros lepiej zaspokaja potrzeby. Niektóre firmy angażują nawet gwiazdy do promocji swoich produktów, i tak na banerze reklamowym jednej z firm ujrzymy Olafa Lubaszenko, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. E-palenie zyskuje na popularności również ze względu na fakt, że nie ma restrykcji dotyczących miejsc, w których można zapalić e-papierosa. Produkty do puszczania e-dymka kupowane są coraz częściej również przez osoby, które nigdy nie paliły papierosów. Wynika to głównie z faktu chęci spróbowania czegoś nowego, czegoś co jest modne.

Zalety e-papierosa

plusy e-paleniaE-papieros ma wiele zalet, o których wspomniałem już wcześniej. Należą do nich przede wszystkim aspekty związane z brakiem niekorzystnego wpływu na zdrowie. Podczas palenia elektronicznego papierosa nie dochodzi bowiem do kontaktu użytkownika z trującymi substancjami smolistymi jak np. podczas palenia Marlboro. E-papierosy w odróżnieniu od tradycyjnych nie wpływają również w sposób negatywny na smak oraz węch. E-palacz nie będzie śmierdział już dłużej papierosowym dymem, co ma również korzystny wpływ dla jego otoczenia. Przerzucenie się na te elektroniczne urządzenia to dla palacza również bielsze zęby, odmłodzona cera i włosy, a przede wszystkim grubszy portfel. Nie jest bowiem tajemnicą, że czynnik ekonomiczny jest bardzo istotną determinantą rzucania palenia. E-papieros jest po prostu o wiele tańszy od swojego tradycyjnego odpowiednika.

Wady e-papierosa

minusy e-paleniaDo głównych wad papierosa w wersji elektronicznej zaliczyć możemy przede wszystkim fakt, że są to urządzenia stosunkowo nowe na ryku. Nie zostały jeszcze dokładnie przetestowane pod kątem wpływu na ludzki organizm. Dodatkowo wiele z oferowanych produktów nie jest najwyższej jakości, dlatego też trzeba je często wymieniać, a wtedy czynnik ekonomiczny przestaje odgrywać tak ważną rolę. Ponadto coraz więcej e-palaczy jest krytykowanych w miejscach publicznych za korzystanie ze swoich urządzeń, wydzielających parę wodną. Mimo iż, palenie e-papierosów nie jest zakazane przez prawo, to wielu osobom kojarzy się z tradycyjnym papierosem. Na koniec nie zapominajmy o najważniejszym – nikotyna, wciąż narażeni jesteśmy na działanie tej uzależniającej substancji, pomimo braku substancji smolistych.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.