Nie od dziś wiadomo, że zakup nowego auta bardziej się opłaca. Nie dość, że dostajemy gwarancje na taki samochód to zaciągając kredyt samochodowy możemy liczyć na korzystniejsze warunki niż w przypadku kredytu na auto używane.kredyt na auto

Rozważając zakup auta używanego i nowego wiele wskazuje na korzyść tego nowego. Klient nabywający auto w salonie ma gwarancję jakości, ale i bezawaryjności. Nawet jeśli wykryje jakąś usterkę zawsze może ją zgłosić i zostanie naprawiona w ramach gwarancji.

Osoba nabywająca auto używane będzie musiała naprawić auto już na własny koszt. Poza tym, kupując pojazd od osoby trzeciej nigdy nie mamy gwarancji, że nigdy wcześniej auto nie miało żadnego wypadku, wszystkie części są oryginalne i jest w 100% niezawodne. Nowe auta często są bardziej oszczędne niż ich starsze modele. Poza tym, chcąc zaciągnąć kredyt na auto na nowy samochód, bank zaproponuje nam lepsze warunki niż dla samochodu używanego. Oprocentowanie kredytu na auto uzależnione jest od wieku samochodu, dlatego im młodsze auto, tym niższą kwotę kredytu będziemy mieli do spłaty. Im krótszy kres spłaty pożyczki tym mniejszy łączny koszt kredytu do spłaty.

Wybierając bank, w którym zaciągniemy kredyt na zakup auta warto prześledzić najnowsze rankingi oraz promocje, jakie oferują obecnie banki. Często opłaca się również zaciągnięcie kredytu w banku samochodowym lub też nabycie wraz z kredytem polisy ubezpieczeniowej.

Chyba największą wadą zakupu nowego pojazdu jest bardzo szybka utrata wartości pojazdu, która po kilku latach może spaść nawet o kilkadziesiąt procent. Czasami po prostu lepiej nabyć auto 2 – 3 letnie od pierwszego właściciela, które ma mały przebieg, nie jest tak wyeksploatowane i jego stan techniczny nie pozostawia złudzeń…

O autorze

Strona poświęcona jest spółki osobowej jawnej. Ich dokładnej charakterystyce, specyfikacjom prawnym regulującym prowadzenie spółki osobowej jawnej. Witryna prezentuje również praktyczne rady i wskazówki dla wszystkich interesujących się tą formą działalności gospodarczej.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika