W dzisiejszych czasach jest dużo instrumentów finansowych dostępnych dla ludzi chcących zarabiać bezpośrednio na pieniądzu. Bo obecnie pieniądz także jest towarem. Jedna waluta kupowana jest za pomocą innej – istnieją opcje no i oczywiście Forex. Giełda dostępna jest dla wszystkich – nie trzeba mieć milionów by zacząć uczestniczyć w globalnej grze – kupować i sprzedawać akcje i przynajmniej próbować na tym zarabiać. Oczywiście taka gra obarczona jest także ryzykiem i nie jeden domorosły inwestor stracił nie małe pieniądze na grze na giełdzie. Ludzie niestety czasem zapominają, że giełda to nie lokata bankowa gdzie  nasze pieniądze – kapitał są gwarantowane przez bankowy fundusz gwarancyjny. Oczywiście banki nie oferują tak opłacalnego i intratnego oprocentowania jak to które można zarobić na giełdzie czy też w funduszach parabankowych które ostatnimi czasy tak mocno dały się we znaki inwestorom. Nowoczesna bankowość ma więc do zaoferowania tyle narzędzi i instrumentów, że zarówno ten kto nie boi się ryzykować jak i bardziej zachowawczy inwestor znajdzie coś dla siebie. Nie warto trzymać zatem pieniędzy w szufladzie czy przysłowiowej skarpecie. Warto dać im warunki do zarabiania. Dzięki temu także banki uzyskują środki które później wprowadzane są na rynek w postaci kredytów.

 

O autorze

3x latek. Parę zrealizowanych projektów, jeszcze więcej planów i marzeń na przyszłość. Wiele sukcesów, parę porażek- jak to w życiu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.