dociepleniaDom jest naszym azylem, dlatego pragniemy czuć się w nim bezpiecznie i komfortowo. Dlatego docieplenia budynków jednorodzinnych cieszą się w ostatnich latach tak dużym zainteresowaniem. Warszawa to duże miasto gdzie firmy budowlane rosną jak grzyby po deszczu. Docieplenia budynków są konieczne jeśli pragniemy mieszkać nowocześnie .To właśnie one sprawiają, że nasz dom staje się przytulny oraz nie oddaje zbędnego ciepało na zewnątrz. Jest to szczególnie ważne w sezonie zimowym, lecz nie tylko zalety ocieplenia domu można zauważyć o każdej porze roku. Ponieważ docieplanie budynku doskonale izoluje od chłodu, ale daje również możliwość położenia atrakcyjnej elewacji. To właśnie elewacje mogą świetnie odnowić nasz dom oraz podkreślić jego walory wizualne.

Proces docieplania

Warszawa i firmy działające na jej terenie oferują kompleksowe usługi w tej branży. Należy jednak pamiętać, że docieplania dobrze zdaje egzamin w przypadku domów murowanych. Jeśli chodzi natomiast o domy drewniane, wówczas czasem może ono sprawić,że pojawią się trujące gatunki grzybów. Dlatego domy drewniane źle znoszą taką ingerencję. Dodatkowo większość takich domów posiada już okna plastikowe co jest niekorzystne dla nich. Czasem jesteśmy tego nieświadomi, ale brak przepuszczalności powietrza może zaszkodzić naszemu zdrowiu i domowi. Drewno powinno oddychać, dlatego docieplenia budynków drewnianych raczej nie powinniśmy stosować. Przed przystąpieniem do docieplenia naszego domu, powinniśmy dokładnie osuszyć zawilgocone miejsca oraz fundamenty. W Polsce stosuje się w tym celu metodę lekką lub lekko mokrą. W ubiegłych latach tzn, 80-tych stosowano przede wszystkim metodę lekką- suchą. Przy której używano blachy trapezowej do ściany ocieplanej, lecz ta metoda była mało atrakcyjna wizualnie. W dzisiejszych czasach metoda leka-mokra jest powszechnie stosowana. Używa się do niej do izolacji styropianu o odpowiedniej gramaturze. Takie płyty nie powinny być uszkodzone oraz mieć strukturę zwartą bez załamań. W tej metodzie za warstwę zbrojeniową służy siatka z włókna szklanego, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz alkalia.

Co dalej?

Następnym koniecznym produktem potrzebny podczas docieplania domu jednorodzinnego jest dobrej jakości zaprawa mineralna, która musi być koniecznie mrozoodporna oraz wodoodporna. Musi wytrzymywać zarówno niskie jak i wysokie temperatury. Ważne są także zaprawy tynkarskie, mogą one być silikatowe lub akrylowe. Są to zazwyczaj gotowe kompozycje o różnie dobieranych proporcjach poszczególnych składników. To one sprawiają , ze można uzyskać interesującą wizualnie fakturą. Wszystko zależy od efektu końcowego, który pragniemy uzyskać. Liczy się solidność i metoda nakładania tynku przez ekipę budowlaną oraz sposób zacierania . Ważna jest przede wszystkim kolejność wykonywania prac podczas docieplania.

Kolejność

Po przygotowaniu powierzchni oraz odpowiednim jej zagruntowaniu należy rozpocząć pracę związane z położeniem styropianu. Odpowiednio go przymocować, używając kołków do styropianu a następnie nanieść zaprawę klejową . Kolejnym etapem podczas docieplenia jest ułożenie siatki zbrojeniowej oraz wyrównanie całej powierzchni przy pomocy kleju. Na koniec możemy nałożyć właściwy tynk, który będzie doskonale zabezpieczał powierzchnię a dodatkowo doskonale prezentował.

O autorze

interesuję się sportem, moją pasją jest siatkówka, lubię jeździć na rowerze, a wolnych chwilach relaksować się przy dobrej muzyce oraz kawie...

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.