Oczekujemy nieoczekiwanego czy nie oczekujemy oczekiwanego? Trudno dociec, jakie jest właściwe postępowanie wobec nowoczesności. Może jedno i drugie zachowanie jest takie, jak być powinno?

W każdym razie nowoczesność wkracza w nasze życie, a z tego tytułu trup ścieli się gęsto, bo kolejne rzesze ludzi zostaje pochłoniętych przez szaleństwo działania i szukania coraz to nowszych form udoskonalania naszych domów. Wszak, już się pojawiły domy inteligentne, aczkolwiek niektórzy nie chcą, by dom był mądrzejszy od nich.

Druga rzecz to oczywiście coraz to nowe użycie Internetu i komórek, a właściwie telefonów komórkowych, bo dzisiaj można nimi chyba już wszystko, poza koszeniem trawy w ogrodzie. Co więcej? Ech, przykłady można naprawdę mnożyć, bo przecież są jeszcze soczewki kontaktowe, są aparaty do kriochirurgii, są tablety, są tablice interaktywne, elektryczne zwierzęta i mnóstwo innych wynalazków.

Czy ktokolwiek z was mógł sobie wyobrazić, by takie aparaty do kriochirurgii ratowały zdrowie albo może nawet i życie? Nie? No właśnie, czyli jednak jest tak, że może nas jeszcze nowoczesność porządnie zaskoczyć. A zaskoczy nas pewnie nie raz, bo przecież codziennie coś się dzieje i codziennie coś się zmienia. Dzisiaj nie ma na coś leku, ale już jutro może być. To wszystko sprawia, że nie warto rezygnować z leczenia, nawet kiedy choroba jest bardzo poważna albo kiedy jest to jej ostatnie stadium, bo przecież jednak jest tak, że za chwilę, za moment może się okazać, ze wystarczy coś odrobinę udoskonalić, odrobinę coś zmienić, by to, co wydawało się być już nie do końca potrzebne, nagle staje się niezbędne i zupełnie doskonałe w swoim zamiarze.

Dzisiaj aparaty do kriochirurgii czy soczewki kontaktowe mają jedno zadanie, ale już jutro może się okazać, że jakiś mądry człowiek dorobił do nich zupełnie nowe zastosowania. Niemożliwe? Cóż, kiedyś tak mówiono o samolotach, to niemożliwe, o pociągach, to niemożliwe. A co dopiero o Internecie, o laserze czy o statkach kosmicznych, czy też innych bajerach.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.