Jeśli chce się sprzedać pojazd, warto wiedzieć ile takowy kosztuje. Ale to zależy od wielu czynników. Jak dokonać profesjonalnej oceny wartości auta? Zależy to od wielu czynników. Część z nich jest łatwa w ustaleniu, część trudna.

wycena samochodów Tak więc wśród rzeczy, od których zależy wycena samochodu wymienić można między innymi wiek maszyny drogowej, o której mowa. Jak wiadomo starszy samochód będzie miał dużo niższą wartość. Istineją jednak wyjątki od tej zasady, gdy mowa o np. zabytkach motoryzacji, które nabierają wartości muzealnej. Wteyd dla odmiany niektórzy kolekcjonerzy są w stanie wydać całkiem sporo za automobil z określonego rocznika.

Drugim ważnym czynnikiem jest oczywiście przebieg na liczniku. Ten jak wiadomo im niższy tym lepiej. Pod warunkiem, że jest niski sam z siebie, a nie z powodu tzw. „podkręcania licznika”, czyli sztucznego zaniżania liczb, które się na nim pojawiają celem wytworzenia wrażenia, że samochód był dużo mniej eksploatowany, niż w rzeczywistości. Czyli, że jest mniej zużyty, niż naprawdę. A w konsewencji mnej podatny na awarie.

Generalnie wycena samochodu jest takim tematem, do którego należy podejść poważnie zarowno z punktu widzenia nabywcy, jak i sprzedawcy. Sprzedawca musi przecież znaleźć w ogóle jakiś zainteresuwanych kupnem. Z kolei kupujacy powinni wiedzieć jaka jest wartość samochodu, aby wydać na niego tyle, ile jest wart (lub wytargować mniejsza kwotę).

O autorze

Czasem piszę, czasem czytam, hobbystycznie promuję darmowe programy. W zasadzie co tu więcej pisać?

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.