Nasza skóra stale się  odbudowuje. Wszelkie procesy odnowy przebiegające w jej obrębie nasilają się w czasie nocy. Z tego powodu to bardzo ważne, aby przed spaniem w  stosowny sposób przygotować skórę – tak, aby wspomóc jej nocną odbudowę.

Po całym dniu cera  powinna zostać dokładnie oczyszczona na noc. W tym celu można zastosować różnorodne kosmetyki. Przykładowo   może to być płyn micelarny. Jeżeli dodatkowo skóra ma  tendencję do  zbytniego wydzielania sebum warto zastosować płyn micelarny Bioderma Sebium H20. W jego składzie znajdują się składniki , które nie tylko usuwają z powierzchni cery zanieczyszczenia takie jak makijaż, brud i kurz, ale jednocześnie normalizują  one wydzielanie łoju skórnego.

Płyn micelarny nalewamy na wacik kosmetyczny i kolejno za jego pomocą usuwamy z powierzchni twarzy zanieczyszczenia. Proces ten trwa stosunkowo krótko i przygotowuje skórę do aplikacji na jej powierzchnię kosmetyku pielęgnacyjnego. Bez wątpienia nie możemy również zapomnieć o pielęgnacji skóry ciała. W obrębie całego naszego ciała każdego dnia  kumulują się toksyny. Co ważniejsze w przypadku kobiet rozmaite procesy zachodzące w obrębie skóry i tkanki podskórnej powodują powstawanie nieestetycznych zmian – nieregularnych zgrubień nazywanych lipodystrofią tkanki podskórnej.

Cellulit to udręka wielu pań, której niestety nie możemy w zupełności usunąć, ale za to możemy zredukować jego widoczność. W tym celu należy dzień w dzień cyklicznie wykonywać czynności, które uregulują przemianę materii i usuwanie toksyn z organizmu. Do czynności tych zaliczamy ciągłe wykonywanie masaży oraz nakładanie kosmetyków drenujących o właściwościach antycellulitowych np. Elancyl cellu slim. Istotne jest również stosowanie odpowiedniej diety i aktywność fizyczna.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.