sukces w handluDziałalność handlowa to pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy osobom, które chcą próbować swoich sił w biznesie. Handel często wydaje się być bardzo prosty i przede wszystkim dochodowy. Tymczasem już na wstępie trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że obecnie panuje ogromna konkurencja na rynku handlowym. Nie dość, że nawet w małych miastach jest wiele sklepów, ciągle budują się nowe centra handlowe, a na dodatek istnieje także potężna konkurencja ze strony sklepów internetowych.

Aby odnieść sukces trzeba więc się czymś wyróżniać. Czasem są to unikalne na danym terenie towary, innym razem niskie ceny albo darmowy transport do domu klienta. Nie można także zaniedbywać spraw podstawowych takich jak właściwa obsługa klientów. Bardzo często klienci przychodzą do sklepów kupić przedmiot, co do którego mają niewielką wiedzę. Taki klient liczy przede wszystkim na fachowe doradztwo. Z powodu mało pomocnych sprzedawców cierpią przede wszystkim kobiety, które często potrzebują kupić coś do domu na przykład oświetlenie Brilux czy baterie łazienkowe i zupełnie nie wiedzą, czym mają się kierować przy zakupie. Jeśli taka klientka uzyska dobrą poradę i zostanie miło obsłużona będzie zadowolona z zakupów nawet jeśli ceny nie będą najniższe.

Gdy ktoś prowadzi na przykład sklep elektryczny powinien być na bieżąco w takich nowościach jak lampa Paulmann, reflektory LED czy żarówki UV. Grupa produktów energooszczędne świetlówki coraz częściej stanowi przedmiot zainteresowania klientów, dlatego każdy sprzedawca powinien być na tyle dobrze przygotowany, aby był w stanie odpowiedzieć na każde pytanie.

Prowadząc sklep bez względu na jego profil trzeba dbać o to, aby oferta była stale wzbogacana. Jest to szczególnie ważne jeśli chodzi o stałych klientów. Jeśli dana kobieta na przestrzeni kilku miesięcy przyjdzie do sklepu kilka razy i nie zobaczy nowych modeli ubrań, z pewnością zaprzestanie odwiedzin w przyszłości i znajdzie sobie inny sklep z ofertą bardziej na czasie. Prowadząc działalność handlową trzeba mieć na uwadze fakt, że tak naprawdę cały taki biznes sprowadza się do dbania o dobre zaspokajanie potrzeb klientów.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika