Czy owoce naprawdę mogą kogokolwiek odchudzić? Niekoniecznie. Same z siebie owoce nie odchudzają, chyba że przejdziemy na monotonną owocową dietę – wtedy faktycznie można liczyć na odchudzający efekt. Obawiam się jednak, że przy okazji takiej diety zniszczymy sobie zdrowie, a przecież w odchudzaniu nie o to chodzi. Zdrowie powinno pozostawać naszym priorytetem i mam nadzieję, że zachowując zdrowy rozsądek wiele osób będzie miało ten właśnie priorytet na uwadze. Odchudzając się zdrowo chudniemy raczej wolno, a czy można ten proces jakoś przyspieszyć? Tak – tu odpowiedzią jest właśnie jagoda Acai a właściwie bazujące na niej suplementy z dodatkami, które jeszcze bardziej intensyfikują proces chudnięcia. Jak?

Odchudzanie ze wspomaganiem i bez

Odchudzanie jak wiadomo wymaga pewnych wyrzeczeń, ale nie może być katorgą, bo katując organizm niewiele osiągniemy, a wszelkie nasze osiągnięcia będą nietrwałe. Samo przejście na dietę i wdrożenie programu ćwiczeń w przypadku osób, które od zawsze odżywiały się niezdrowo i ruszały się niewiele jest już sporym wyzwaniem. Często organizm takich osób nie jest w stanie się przestawić na nowe modele życia i odżywiania. Tu z pomocą przychodzą suleplementy. Jedne z nich hamują łaknienie, inne przyspieszają metabolizm dodając jednocześnie energii. Jagoda Acai, w suplementach takich jak Acai Berry Select (de facto jeden z nielicznych specyfików, którego skład dokładnie znamy) działa wielotorowo. Zmniejsza apetyt, a do tego poprawia metabolizm i podnosi witalność organizmu. To zasługa nie tylko samej jagody, ale i dodatków, o które wzbogacono wspomniany suplement.

Jak działa sama jagoda?

Sama jagoda Acai też ma działanie lekko odchudzające, a w zasadzie wspomagające odchudzanie. To z uwagi na fakt, iż jest przede wszystkim uboga w przyswajalne węglowodany, większość węglowodanów jakie tam znajdziemy stanowi… błonnik, który jest zupełnie nieprzyswajalny. Do tego Acai zawiera taż spore ilości białka – jak na owoc powiedziałabym, że są to ilości niespotykane. Niektórzy sprzedawcy specyfików z Acai posuwają się wręcz do stwierdzenia jakoby Acai miała więcej białka niż kurze jajko, ale to oczywiste przekłamanie i nieprawda. Jagoda jajku nie dorównuje (pod względem zawartości białka oczywiście), ale ma go znacznie więcej niż inne owoce, to bardzo wartościowe pożywienie.
Dieta współczesnego człowieka jest bardzo uboga w kwasy tłuszczowe Omega – jagoda Acai nam ich dostarczy. De facto należałoby ją polecić właśnie jako suplement będący źródłem tych kwasów, współcześnie suplementacja nimi wydaje się być niezbędna. Oprócz tego Acai zawiera sporo witamin i minerałów, a zawarte w niej związki z grupy polifenoli (i nie tylko) wykazują bardzo silne działanie antyoksydacyjne.

Czy warto wykorzystać jagody Acai w odchudzaniu? Moim skromnym zdaniem zdecydowanie tak. Nawet jeśli nie jako wspomaganie samego odchudzania to jako suplement dostarczający składników, których może zabraknąć w naszej codziennej diecie (najczęściej brakuje), a ponieważ dla naszego samopoczucia, zdrowia, witalności i poziomu metabolizmu kluczowe jest dostarczanie wszystkich niezbędnych składników odżywczych (w odpowiednich ilościach!) suplementacja w ogóle i suplementacja Acai w szczególności wydają się być jednym z lepszych rozwiązań.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.