Odpływ łazienkowy, zwany profesjonalnie liniowym to system odprowadzanie wody stosowany w łazienkach, pokojach kąpielowych oraz basenach. Składa się z kratki wykonanej z materiału nierdzewnego oraz plastikowych części takich jak: syfon, rękaw uszczelniający, mata uszczelniająca oraz nóżki. Odpływ montuje się bezpośrednio w podłodze, w miejscu, gdzie ma spływać woda. Odpływy liniowe stanowią alternatywę dla standardowych brodzików.

Jakie odpływy wybrać?

Aby oszacować jaki odpływ będzie najlepszym rozwiązaniem dla naszej łazienki należy sprawdzić materiał, ż którego wykonany jest odpływ, jego fakturę i wzory. Wybrany odpływ powinien być kompatybilny ze stylistyką łazienki. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych wzorów z solidnych i nowoczesnych materiałów. Specjaliści polecają montaż odpływów wykonanych ze stali nierdzewnej, posiadających liczne otwory we wzorze odpowiadającym aranżacji łazienki. Taki odpływ będzie łatwo utrzymać w nienagannej czystości, dzięki czemu nie będzie się zapychał oraz zapobiegniemy wydobywaniu się nieprzyjemnych zapachów. Standardowo najlepiej przemyć odpływ raz w tygodniu środkiem posiadającym chlor. Przy zakupie należy pamiętać, aby w zestawie znajdowały się wszystkie części odpływu. Najczęściej są to nóżki, pozwalające ustawić odpływ w odpowiedniej pozycji, mata odwadniająca, która zabezpiecza przed cofaniem się wody, rękaw uszczelniający zapobiegający przeciekaniu oraz plastikowy syfon. Wybierając odpływy liniowe warto zapytać o poradę sprzedawcy.

Co zyskujemy decydując się na montaż odpływu liniowego?

Jeśli zdecydujemy się na zakup odpływu prysznicowego zyskujemy przede wszystkim wygodę w łazience. Brak ograniczeń w postaci progów brodzika oraz płaski teren, na którym montujemy odpływy łazienkowe stanowi świetne rozwiązanie także dla osób starszych czy niepełnosprawnych ruchowo. Dzięki temu rozwiązaniu stają się oni bardziej samodzielni. Dodatkowym plusem jest nowoczesny, designerski wygląd. Pozytywny aspekt stanowi również stosunkowo niska cena. Jeśli zmierzymy koszty zakupu i montażu brodzika z pewnością przewyższą cenę jaką zapłacimy za zakup odpływu. Cechą pozytywną rekomendowanego rozwiązania będzie także funkcja kompleksowego odwadniania łazienki. Miejsca, gdzie zamontowano odpływy liniowe nie są już narażone na zalanie, gdyż w razie jakiejkolwiek awarii, woda swobodnie będzie spływać do odpływu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.