Zespół poszukiwań celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Dachowej Policji, na podstawie listu gończego wydanego 28.06.2012 r. przez Prokuraturę Rejonową, prowadzi poszukiwania Okna dachowego.

Osobnik podejrzany jest o ucieczkę ze sklepu i bezprawne balansowanie na dachach prywatnych mieszkań o kącie nachylenia od 15° do 90°.

Okno dachowe, wiek: całkowicie nowe, bez śladów użycia.

Pseudonim: „Oko”, zam. sklep budowlany.

Rysopis podejrzanego:

Podejrzany zachwyca drewnianą posturą, dwukrotnie lakierowaną. Zdradza go tik mrugania i obracania skrzydłem. To nie jest zwykłe Okno, pochodzi z wysoko postawionej rodziny Sosen, która sięga swymi kontaktami imponująco wysoko. To twardy typ, posiadający system wzmocnienia konstrukcji. Klamka nadaje mu szyku, dzięki niej wzbudza powszechne zaufanie. Dumnie się napręża, może sobie na to pozwolić, przecież wykonany jest z hartowanego szkła.

Podejrzany perfidnie wykorzystuje swój urok osobisty, by zmanipulować mieszkańców. Jego taktyka jest za każdym razem podobna, najpierw relaksuje się na dachach, wpędza stare okna w kompleksy, po czym pękają w akcie desperacji, ustępując mu miejsca.

Nie ma przy sobie żadnych dokumentów tożsamości (paragonu, gwarancji), z pośpiechu zapomniał także opakować się w oficjalny strój, dlatego zdradza go niecodzienna stylizacja. Mimo podejrzanego wyglądu właściciele domów urzeknięci jego osobistym wdziękiem, pozwalają mu bez wylegitymowania zamieszkać na dachu.

Sprawnie zaciera za sobą ślady. Wpadliśmy na jego trop w Salonie Kosmetyki Laserowej, gdzie próbował usunąć zdradzający go tatuaż. Jest bystry, dlatego szybko zauważył, że jest obserwowany i natychmiast zmienił dotychczasowe miejsce zamieszkania. Próbuje różnych form kamuflażu. Ostatnio widziany był w towarzystwie Firanki, jak sądzimy, dla niepoznaki.

Śledczy na podstawie zgromadzonych materiałów stwierdzili, że motywem postępowania podejrzanego była pogłębiająca się depresja, poczucie bezużyteczności i rutyny w sklepowym zaciszu i silna potrzeba otwarcia mieszkańcom oczu na świat. Potwierdzili taką wersję także biegli psycholodzy. Z pewnością nie działa z pobudek finansowych, nie pobiera opłat za lepsze doświetlenie wnętrza.

W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji na temat miejsca ukrywania się wymienionego prosimy o niezwłoczny kontakt z policją.

Na podstawie art. 280 par. 2 kpk udziela się zapewnienia o utrzymaniu w tajemnicy wszelkich danych na temat osoby informującej oraz okoliczności uzyskania informacji.

Jednocześnie ostrzega się, że ukrywanie poszukiwanego na dachu, jak i na terenie swojej posesji lub dopomaganie mu w ucieczce jest przestępstwem z art. 239 par. 1 kk, zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia możliwości oglądania pejzażu przez okno.

Właściciel sklepu, za pomoc w zatrzymaniu podejrzanego, wyznaczył atrakcyjną nagrodę, jako specjalista od okien dachowych obiecał zdradzić ich największy sekret.

(źródło: KDP)

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.