Sklepy są różne. Zazwyczaj skupiają się one na towarach fabrycznie nowych, elegancko zapakowanych, schodzacych na bieżąco, ale też za odpowiednią cenę. Jednak bywają też inne sposoby handlowania, gdziezaczynają dominowć towary niekoniecnzie prosto z taśmy produkcyjnej.

Outlet, defekt, szmateks

outlet obuwniczy Wśród kilku różnych form można wymienić jako ciekawostki trzy typy punktów handlowych, z których jeden skupia się z definicji na rzeczach używanych, drugi albo na tych, które się nie sprzedały w podstawowym sorcie, a trzeci na odrzutach produkcyjnych, które nie mogły trafić do sprzedaży podstawowej z racji wad produkcyjnych.

Jeśli chodzi o outlet, to jest to ta forma sprzedaży, w której dominują końcówki kolekcji, zwłaszcza odzieżowych i obuwniczych. W szczególności można tu trafić na produkty znanych marek, które wychodzą już z salonów odzieżowych, aby zrobić miejsce nowym kolekcjom. Łowcy mody już tego nie kupią, osoby ignorujace modę i tak tego nie szukają. Pozostaje więc próba sprzedania po niższej cenie na promocjach lub w specjalnych punktach handlowych.

Wtórny obieg

Ale outlet ma też inną alternatywę. Są to sklepy z odzieżą używaną, czyli szmateksy. W ich przypadku można nabyć nie tyle końcówki kolekcjki, co ubrania, które już były używane, ale ponownie trafiły do sprzedaży. Wbrew pozorom również tutaj można trafić na produkty markowe, które są już cześciowo zużyte, ale nadal ine do końca znoszone.

Ostatnią z wymienionych form będą sklepy typu defekt, czyli takie, w któych można nabyć ubrania lub obuwie, które z powodubłędów produkcyjnych mają np. krzywe szwy, różnej długości rękawy, błędną kolorystykę, nierówno doszyte elementy lub inne wady niezamierzone w projekcie odzieży.

O autorze

Czasem piszę, czasem czytam, hobbystycznie promuję darmowe programy. W zasadzie co tu więcej pisać?

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.