Tytuł lekko kontrowersyjny i dający do myślenia. Jednak jeżeli zobaczymy jakie właściwości ma każda herbata to dojdziemy do takiego wniosku. Żaden inny napój na świecie nie posiada tylu pozytywnych korzyści zdrowotnych co herbata. Najwięcej z nich ma herbata zielona i biała następnie jest czerwona i na samym końcu czarna. Jednak każda z nich zawiera w sobie coś co oddziałuje bardzo pozytywnie na nas.

Każdy rodzaj herbaty powstaje z tych samych liści jest to Camellia sinensis. To co je odróżnia to proces produkcji. Dokładniej mówiąc fermentacja. Niektóre w ogóle nie przechodzą tego i dlatego zachowują bardzo wiele właściwości zdrowotnych. Do tych herbat zaliczamy zieloną i białą. To właśnie dzięki temu są najzdrowsze.

Każda rodzaj herbaty zawiera flawonoidy najwięcej mają z nich herbaty nie fermentowane. Mają one bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Badania pokazują, że bardzo dobrze wpływają na nasze serce. Mogą one zapobiegać nadciśnieniu tętniczym. Zmniejszają zmiany miażdżycowe. Wpływają na lepsze nasze samopoczucie. Dodają nowych sił witalnych. Wpływają bardo dobrze na cerę. Zabijają wolne rodniki. Takie właściwości ma prawie każda herbata dlatego można powiedzieć, że lepie pić herbatę niż wodę. Ma ona naprawdę bardzo dobry wpływ na nasz organizm.

Trzeba jedna pamiętać, że musimy ją dobrze zaparzyć. Źle wykonany ten proces powoduje, że herbata traci swoje właściwości zdrowotne. Nie możemy dodawać do niej żadnych dodatków. U nas jest to bardzo popularne jednak w Chinach jest to nie do pomyślenia.

Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć o tej herbacie zapraszam na stronę herbata Pu-erh.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.