Co roku w naszym kraju wielu mieszkańców zastanawia się, jak przeżyje zimę. Nasz klimat ma to do siebie, że przez co najmniej pół roku domy muszą być ogrzewane.

Stąd też zapewne wielu z nas skrycie marzy zapewne o zamieszkaniu we Włoszech lub Hiszpanii, gdzie zimy są wyjątkowo łagodne, a opady śniegu – budzą raczej sensację niż są powodem do zmartwień.

Ostatniej zimy stolica Włoch została sparaliżowany przez raptem klikucentymetrową warstwę śniegu, ponieważ okazało się, że w tym rejonie Włoch posiadacze samochodów nie używają w ogóle opon zimowych.

Wracając do Polski. Wielu naszych rodaków co roku zastanawia się nad wyborem ogrzewania.

Najpopularniejsze są wciąż tradycyjne piece węglowe. Ich zaletą jest cena węgla – najniższa na terenach, na których znajdują się kopalnie, lecz niestety wzrastająca np. w północnej części naszego kraju.

Minusem ogrzewania na węgiel jest jego uciążliwość dla środowiska. Podczas spalania węgla wydzielają się bowiem szkodliwe związki siarki. Ponadto, produktem ubocznym spalania jest, wcale nie mała, ilość popiołu.

W ostatnich kilkunastu latach coraz większą popularnością cieszą się kominki. Ten typ ogrzewania pozwala zapewnić komfort nie tylko w tym pomieszczeniu, w którym kominek się znajduje. Dzięki możliwości zastosowania instalacji rozprowadzającej ciepło – kominek taki jest w stanie bez trudu ogrzać właściwie cały dom.

Ponadto, opał do komika  jest produktem ekologicznym i w 100 % odnawialnym!

Obecnie na rynku jest wiele firm budujących kominki, również materiały do ich budowy (np. płyta szamotowa) są łatwe do nabycia w rozmaitych marketach i centrach budowlanych.

Z roku na rok ceny kominków oraz akcesoriów są coraz niższe.

 

 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.