Bez względu na to czy w drodze do pracy, czy w drodze powrotnej może nam się przytrafić przykładowo awaria silnika, albo złe warunki drogowe, które zdarzają się nie tylko zimą, ale też w czasie opadów deszczu. Co w owym czasie należy uczynić?
Laweta WarszawaPodróżując z dnia na dzień w tą i z powrotem, bez względu na to, czy komunikacją  miejską, kolejową, czy swoim samochodem, narażeni jesteśmy na niespodzianki losu. Zdarzają się jednak wypadki drogowe, stłuczki, a także złe warunki pogodowe zagrażające nam, podróżnym. Bez względu na rodzaj złych okoliczności powinno się posiadać zawsze przy sobie wszystkie dopuszczalne zabezpieczenie na każdy wypadek.

Między innymi powinniśmy mieć zawsze naładowany telefon komórkowy, przyda się też awaryjna karta lub doładowanie zapasowe, jeśli telefon jest na kartę. W trakcie podróży przydaje się także zapas wody, ot tak na wszelki wypadek. Jeżeli już coś się wydarzyło złego podczas podróży pamiętajmy, by zachować ostrożność, jak najbardziej się da. Zachowanie spokoju pomaga racjonalniej rozumować i podejmować lepsze decyzje. Jest jednak jeszcze coś o czym nie sposób zapomnieć, a mianowicie nadzwyczaj istotny numer telefonu do pomocy drogowej kiedy będzie potrzebować ich interwencji. Na domiar złego wszyscy znajomi, jacy mogliby nam w takim przypadku pomóc, mogą nie być obok, albo mogą być nieuchwytni z jakiegoś sobie wiadomego powodu np. w pracy wyłączą aparat telefoniczny. Co w takim razie można poczynić? Zatelefonować po pomoc drogową, bo ona oczywiście po to jest, by wspierać w takich, przykrych i nieprzewidywalnych chwilach. Wystarczy jeden telefon i po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach auto jest odholowywane pod wskazaną lokalizację lub przewiezione na lawecie. A pamiętajmy, że im wcześniej to zajdzie, tym wcześniej rozpocznie się jego reperacja lub konserwacja, a to określa szybszy powrót do normalności. Zła passa nie może wiecznie trwać, a holowanie samochodów, to bardzo użyteczne wyjście, bez czekania bez stresów, to bardzo znaczący numer kontaktowy, dla każdego kierującego pojazdem, więc każdy trzeźwo myślący kierowca powinien mieć w swoim telefonie zapisany numer do pomocy drogowej.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika