Niniejszy artykuł poświęcony jest krótkiej refleksji na temat zmian jakie powinny nastąpić w dziedzinie wideofilmowania wesel. Chciałbym opisać w krótki sposób jak takowe filmy powinny być kręcone w XXI wieku.

wideofilmowanie śląsk

Oczywiście moja refleksja poparta jest wydarzeniami autentycznymi – mówiąc językiem filmowym. Otóż jakiś czas temu natknąłem się na świetnie zmontowany film weselny jednego z moich znajomych. Czym się różnił od pozostałych? Oto lista różnic:

1. Długość – normalnie film weselny charakteryzuje się co najmniej trzygodzinnymi tańcami ciotki z wujkiem oraz zajadaniem kiełbasy. Komu chce się to oglądać? Film, który widziałem był swego rodzaju klipem. Trwał około 15 minut.

2. Dynamika – standardowe filmy weselne są monotonne niczym Moda na Sukces. Przez 3h nic się nie dzieje i w zasadzie tylko para młoda jest w stanie obejrzeć takowy film w całości. Przeważnie tego typu nagrania ogląda się na podglądzie, nieustannie przewijając do momentu znalezienia scen z Nami. Klip, który oglądałem jest w pełni zdynamizowany. Sceny składały się głównie z najbardziej atrakcyjnych, zabawnych scen, w tle natomiast nałożona została atrakcyjna dla ucha muzyka, która nie nudzi widza.

3. Kompozycja – to najważniejsza cecha, która wyróżnia film, o którym piszę. Otóż ów klip został świetnie złożony i pomyślany. Sam kamerzysta od początku do końca kręci wesele w taki sposób, aby móc przedstawić naprawdę ciekawą prezentację całej imprezy w kilka minut.

4. Cena – to co najważniejsze jest prawie dla wszystkich. Wideofilmowanie wesela trwa długo. Zmontowanie 3 godzinnego tasiemca zajmuje więcej czasu, tym samym film jest droższy. Klip 15 minutowy zajmuje mniej czasu, tym samym jest tańszy. Proste.

5. Jakość – z reguły tasiemce są kręcone przez osoby, które w branży siedzą kilka, bądź kilkanaście lat. Sprzęt jest przeważnie nie najlepszej jakości, a sam czas filmu zmusza do zmniejszania jakości. Klip charakteryzuje się przeważnie jakością HD – to bardzo istotne.

Podsumowując, zachęcam wszystkich do dogłębnego przeszukiwania ofert związanych z wideofilmowaniem wesel. W internecie można znaleźć naprawdę bardzo dobrej jakości kamerzystów, którzy w niezwykle kreatywny sposób potrafią nakręcić świetny klip weselny.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika